Teploty se budou zvyšovat, očekávejte i třicet stupňů. Připravte si ale také deštníky

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pocasi dest bourky
Zdroj: PHOTOARTDESIGN / Shutterstock.com

Počasí si s námi hraje i přesto, že se blíží léto. Květen byl ve znamení střídavého počasí a také velmi proměnlivých teplot. Tento trend bude pokračovat i v následujícím týdnu.

Od začátku týdne bude polojasno, teploty budou jen lehce pod dvacet stupňů. Postupně se ale bude oteplovat, v pátek budou teploty atakovat magickou třicítku. Kromě toho ale s sebou vysoké teploty mohou přinést déšť i bouřky. Po ránu se mohou objevit také mlhy.

Pracovní týden začne ošklivějším počasím

V noci na pondělí bude polojasno, poté se může zatáhnout, a to hlavně na severovýchodě republiky. Očekávejte také déšť nebo přeháňky. Ráno se objeví mlhy. Během dne pak bude oblačno, ojediněle se vyskytnou i bouřky. Teploty v noci klesnou na 8 až 4 stupně, uvádí ČMHÚ.

Přes den se teploty nevyšplhají vysoko, bude pouze 15 až 19 stupňů. Na horách pak bude pouze okolo deseti stupňů. Vát bude proměnlivý vítr. V úterý bude na začátku dne skoro jasno, postupně se ale obloha zatáhne a znovu si připravte deštníky, protože bude hodně pršet.

Stejně jako v pondělí se také druhý pracovní den objeví ráno mlhy. V noci budou teploty o něco nižší, mezi 7 až 3 stupni, přes den ale budou příjemnější, bude mezi 20 až 24 stupni. Pocitově to ale bude méně právě kvůli zatažené obloze. V bouřkách může vítr zesílit, jinak ale bude proměnlivý a slabý.

Pátek bude nejteplejším z celého týdne

Ve středu bude oblačná obloha, překvapení byste neměli být z deště nebo občasných přeháněk. Noční teploty budou o něco vyšší než v úterý v noci, bude mezi 12 až 8 stupni. Přes den se pak vyšplhají na příjemných 22 až 26 stupňů. Podobné počasí bude také ve čtvrtek.

To budou teploty ještě o stupínek nebo dva vyšší, očekává se příjemných 24 až 28 stupňů. V noci budou teploty mezi 13 až 9 stupni, ojediněle se objeví bouřky nebo přeháňky. V pátek pak bude nejteplejší den z celého týdne, ale znovu očekávejte bouřky nebo přeháňky.

Noční teploty budou stejné jako čtvrteční, přes den se pak vyšplhají na 26 až 30 stupňů. O víkendu se počasí zase pokazí, teploty budou klesat a znovu si připravte deštníky nebo pláštěnky. Toto proměnlivé počasí je ale ideální například pro růst hub, jejich milovníci tak mohou vyrazit do lesa.

Zdroj: ČMHÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články