Elvis dorazil do Cannes. Životopisný snímek o legendě měl premiéru na filmovém festivalu

od Veronika Holcová
< 1 minuta čtení
elvis
Zdroj: Shutterstock

Režisér Baz Luhrmann a jeho snímek o legendě jménem Elvis Presley s Austinem Butlerem v hlavní roli byli očekávanou atrakcí filmového festivalu v Cannes.

„Ve skutečnosti to není klasický životopisný film. Pro mě je o Americe padesátých, šedesátých a sedmdesátých let. Elvis v ní byl v samém středu,“ řekl Luhrmann na festivalu o filmu společnosti Warner Bros.

Příběh krále rock‘n‘rollu není ale typickou zpovědí hlavního hrdiny. Děj je vyprávěn z pohledu jeho manažera Toma Parkera, kterého ztvárnil oscarový herec Tom Hanks.

Superhrdina Elvis

„Shakespeare analyzoval kulturu prostřednictvím králů, tak proč se nezaměřit na krále Presleyho? Můj film je jako film o superhrdinech, protože Elvis Presley je ve skutečnosti jedinečným superhrdinou,“ dodal režisér snímku.

I přesto se tvůrci snažili zůstat věrni faktům a filmový děj konzultovali s pozůstalou ženou po legendě Priscillou Presley, která je mimo jiné spoluzakladatelkou a bývalou předsedkyní Elvis Presley Enterprises (EPE).

Zpěv byl nutností

Představitel Elvise Austin Butler musel ve filmu i zpívat, aby se královi alespoň trochu věrně přiblížil. „Nikdy jsem před nikým nezpíval, maximálně před svou přítelkyní,“ tvrdí hlavní protagonista.

„Nikdy jsem ani neslyšel jeho hlas, věděl jsem jen, že Elvis nějakého manažera měl. A Baz mi neřekl nic víc, než že to byl trochu divný, nevzhledný chlápek. Teprve když jsem uviděl jeho fotografie, zjistil jsem, že příprava na roli bude mnohem náročnější, než jsem si dovedl představit. Ale jsem profesionál, byla to zábavná práce a souhlasím s tím, že Elvis byl významná osobnost americké hudební scény,“ vysvětlil dále ke své roli Tom Hanks, který zmiňovaného manažera ztvárnil.

V českých kinech si ale na film počkáme, premiéra je plánovaná až na 26. června. Všichni, kdo již film viděli ale mluví o velké show doplněné biografickými fakty.

Zdroj: Elvis Movie, Novinky, Aktuálně, ČT24

Autor: Veronika HolcováSouvisející články