Víkend přinese správné teploty babího léta. Objeví se také slunce

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
podzim slunecno
Zdroj: sun ok / Shutterstock.com

Poslední dobou si užíváme nejen sluníčka, ale také příjemných teplot, které dokazují, že podzim tu stále je, a zima zatím nemá šanci. I když se sem tam objeví přízemní mrazíky.

Právě ty straší řidiče stejně jako husté mlhy, které se mohou vyskytovat především ve vyšších polohách. Přes den jsou ale teploty příjemné a sluneční paprsky nám dávají novou energii. Jaké počasí nás čeká o víkendu?

Polojasná obloha bude již od čtvrtka

První polovina týdne přinesla zataženou oblohu, což se od čtvrtka změní. Meteorologové slibují slunce a také teploty až kolem dvaceti stupňů. Zároveň ale na svém facebooku upozorňují na studenou frontu, která Česko zasáhne.

„Dnes bude počasí u nás ovlivňovat slabá studená fronta, která trochu neobvykle přejde přes naše území téměř na sucho. Pršet z ní bude jen výjimečně, pravděpodobně jen na horách, a projeví se hlavně přechodně zvětšenou oblačností a změnou směru větru, který za ní bude foukat od západu až severozápadu.“

Ve čtvrtek tak hlavně odpoledne čekejte slunečno, od severozápadu se pak bude obloha zatahovat a můžeme očekávat slabé přeháňky. Noční teploty budou mezi 12 až 8 stupni, nejvyšší denní ale vystoupají na 17 až 21 stupňů Celsia.

V pátek bude počasí podobné, ale ráno se vyskytnou mlhy nebo nízká oblačnost. Noční teploty klesnou oproti čtvrtku na 10 až 6 stupňů, přes den ale budou stejné, užijeme si 17 až 21 stupňů. V obou dnech bude vát pouze mírný vítr.

Víkendové teploty vybízí k podzimním aktivitám

Pokud patříte mezi milovníky podzimu, potěší vás také víkendové počasí. V sobotu sice bude hlavně oblačno, ale objeví se také sluníčko. Ráno znovu mohou být mlhy, místy i déšť. Přes den ale bude oblačnosti ubývat, uvádí ČHMÚ.

V noci se teploty dostanou na 11 až 7 stupňů, nejvyšší denní se budou pohybovat mezi 16 až 20 stupni Celsia. V neděli se pak můžete znovu těšit na jasnou až polojasnou oblohu, kterou budou ojediněle doprovázet přeháňky.

V noci budou teploty kolem 7 až 3 stupňů, ale na západě se mohou dostat až k nule a hrozí přízemní mrazíky. Přes den pak očekávejte teploty mezi 13 až 17 stupni Celsia. Také o víkendu čekejte pouze mírný nebo slabý vítr.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články