Volební víkend přinese mrazivé ranní teploty. Přes den se pak dočkáme deště

od Raina Tomanová
< 1 minuta čtení
prvni mraz pocasi
Zdroj: Michele Ursi / Shutterstock.com

Počasí o víkendu nás pěkně potrápí. Nejenže se v pátek na mnoha místech mohou objevit dokonce minusové teploty, ale navíc bude po celý víkend pršet a bude zatažená obloha.

Ve své předpovědi meteorologové ČHMÚ upozorňují na to, že mráz může zničit úrodu. Kromě toho po přemrznutí není vhodné ani sbírat houby, jak uvádějí komentující na facebooku. Jaký tedy bude poslední pracovní den a poslední zářijový víkend?

V pátek noční teploty klesnou na nulu

„Při déletrvajícím vyjasnění se očekává mráz, který může poškodit vegetaci, zejména zeleninu (papriky, rajčata, okurky),“ uvádí se na facebooku. V pátek přitom bude jasno až polojasno, během dne se obloha zatáhne.

Ráno i během dopoledne se mohou vyskytnout i mlhy. Noční teploty budou mezi 5 až 1 stupněm, když bude jasno, může se hodnota dostat do minusu. Přes den ale budou teploty mezi 14 až 18 stupni.

O víkendu se moc neohřejeme

Na horách bude chladněji, a to až o polovinu. Vát bude slabý vítr. V sobotu pak očekávejte oblačnou až zataženou oblohu, sluníčka se dočkáme minimálně. Odpoledne se může objevit také déšť. Noční teploty budou mezi 6 až 2 stupni Celsia.

Také v sobotu se očekávají přízemní mrazíky, proto si dávejte pozor hlavně na silnicích. Přes den se teploty dostanou na příjemných 15 až 19 stupňů. Také v sobotu bude vát pouze slabý vítr. V neděli pak bude velmi podobné počasí.

Oblačná až zatažená obloha bude po celý den, k tomu navíc dešťové přeháňky. Noční teploty už ale budou mezi 10 až 6 stupni, nejvyšší denní pak mezi 14 až 18 stupni Celsia. Na Moravě a ve Slezsku bude foukat o něco silněji než v Čechách.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články