Angelina Jolie a Brad Pitt konečně dospěli k tomu, kdo se bude starat o děti. Soud rozhodl

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pitt jolie rozvod
Zdroj: Profimedia

Angelina Jolie a Brad Pitt tvořili hvězdný pár dlouhých 12 let. V roce 2016 ale přišel konec, když Jolie podala žádost o rozvod a sebrala Pittovi všechny děti. Nyní, po několika letech soudních tahanic, konečně dospěli společně s právníky k rozhodnutí, kdo se bude starat o jejich společné děti.

Pitt a Jolie spolu vychovávali celkem šest dětí. Na nejstaršího Maddoxe, kterému je již 19 let, se rozhodnutí nevztahuje. Dále spolu mají sedmnáctiletou Pax, šestnáctiletou Zaharu, čtrnáctiletou Shiloh a dvojčata Vivienne a Knoxe, kterým je dvanáct let.

Pitt ještě nemá vyhráno, Jolie bude o děti dále bojovat

Rozvod od roku 2016 sledoval celý svět. Bulvár měl žně, protože na povrch vyplouvaly zajímavé informace z domova slavného páru. Brad Pitt měl například napadnout syna Maddoxe a pro Jolie to měla být poslední kapka v jejich vztahu, který následně ukončila.

Rozhodnutí soudu je zatím předběžné a Jolie svůj boj o děti nevzdá tak snadno. Soud rozhodl o střídavé péči, takže Pitt si bude moci brát děti, navíc bez dozoru sociálních pracovnic nebo v přítomnosti Jolie. Výrazně k tomuto rozhodnutí dopomohl John Ouderkik, soukromý právník, který zastupuje Pitta.

Angelina Jolie je podle slov nejmenované kamarádky „jedovatá zmije, která měla všechno předem naplánované“. Soudní tahanice o děti trvaly několik měsíců, během kterých vypovídalo mnoho svědků, terapeutů a dalších odborníků.

Podle BBC News hned po rozhodnutí vznesla Jolie námitky. Jako důvod k rozvodu uvedla „nepřekonatelné rozdíly“ a během několika měsíců média zaplnily zprávy o právní bitvě o děti, které chce Jolie výhradně do své péče.

Jolie podle svých slov Pitta opustila pro blaho rodiny

Tento slavný pár se seznámil při natáčení filmu Pan a paní Smithovi, kde si v roce 2005 herci padli do oka. Přezdívalo se jim vtipně „Brangelina“ a byli považování za jeden z nejstabilnějších párů Hollywoodu.

Manželství s Jolie bylo pro Brada Pitta již druhým, jeho první manželkou byla herečka Jennifer Aniston, která se proslavila hlavně rolí v seriálu Přátelé. Angelina Jolie byla vdaná celkem třikrát, před Pittem měla za muže Billyho Boba Thorntona a Jonnyho Lee Millera.

V loňském roce Jolie pro časopis Vogue řekla, že opustit Brada Pitta musela, aby zachovala blahobyt své rodiny. „Bylo to správné rozhodnutí,“ uvedla Angelina. V roce 2017 se Brad Pitt svěřil, že skončil s pitím alkoholu a také s kouřením marihuany. „Pro mě byl každý krok krokem ke zjevení, porozumění, radosti,“ svěřil se tenkrát.

Autor: Raina TomanováSouvisející články