Asistent Freddieho Mercuryho dnes žije v Čechách. Vzpomíná na svůj vztah se zpěvákem skupiny Queen i na divoké večírky

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
peter freestone
Zdroj: Profimedia

Freddie Mercury byl legenda. Frontman skupiny Queen sice zemřel ve svých 45 letech v roce 1991 na HIV, dodnes je ale legendou, kterou znají všechny generace. Je samozřejmostí, že někdo takový musel mít osobního asistenta. Pro Mercuryho byl ale Peter Freestone něčím víc.

Byl mu vždy nablízku. Pomáhal mu nejen se zařizováním koncertů, ale také se spoustou věcí v osobním životě. Někdy se dokonce šuškalo, že mezi ním a Mercurym je více než přátelství. To jsou ale pouze nepotvrzené povídačky. Jasné je, že Freestone a Mercury jeden pro druhého znamenali hodně.

Původně pracoval Peter jako garderobiér v Royal Opera House. Zde se také s Mercurym setkali. Zpěvákovi, který právě s kapelou potřeboval asistenta, se jeho přístup zalíbil a najal ho. Od té doby byli nerozlučná dvojka. Tedy až do Mercuryho smrti, kterou Freestone nesl velmi těžce.

Odcestoval do Čech

Když Freddie Mercury zemřel, pro Freestona se mnohé změnilo. Byl mu tak blízký, že dokonce zařizoval jeho pohřeb. Pak ale potřeboval být sám a hlavně odjet ze země, která mu vším jeho přítele připomínala. Na doporučení přátel se rozhodl navštívit Českou republiku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Peter Freestone (@peterfreestoneofficial)

Chtěl si užívat krásy zdejší přírody, památky, po čase se pak vrátit zpět do rodné země. Jenomže jeho plány se po nějaké době změnily a on už v Česku zůstal. Bujaré večírky a tak trochu divoký život, který si se zpěvákem užíval, vyměnil za klid a pohodlí.

Na Mercuryho ale nikdy nezapomněl. Dodnes jeho život naplňují vzpomínky na zpěváka, který možná byl v lecčem kontroverzní, právě proto si ho ale Peter oblíbil. A i když sám uznává, že někdy byly Mercuryho nápady už na hraně, vždy ho podpořil i v tom nejšílenějším.

O jeho životě dnes vypráví jiným

Dnes nejen u nás, ale i ve světě Peter Freestone pořádá besedy, na kterých mluví o tom, jaké to bylo s frontmanem spolupracovat. Vypráví o jejich setkání, životě i nejšílenějších večírcích, které zažili. Popisuje ho vesměs v dobrém světle, ale nezapomíná ani na poučná vyprávění.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Peter Freestone (@peterfreestoneofficial)

Fanoušky fascinuje soukromými fotkami, které se nikdy neobjevily v médiích, a také osobitým přístupem, ze kterého je vidět, že nejen Freddieho, ale celou skupinu Queen Peter miloval a opustit zemi pro něj nebylo snadné. Dnes ale ve svém životě ničeho nelituje.

Pořádá také přednášky o HIV, kde lidem vysvětluje, v čem nemoc spočívá a jak se proti ní bránit. Na příkladu slavného zpěváka ukazuje, jaký je její průběh a jak nakonec člověk skončí.

Zdroj: hitradiocernahora.cz, freddie-tours.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články