Britský premiér do toho potřetí praštil. Takhle dopadla svatba pod omezením proti koronaviru

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení

Britský premiér Boris Johnson se v sobotu tajně oženil se svou partnerkou Carrie Symonds. Slavnostní obřad proběhl ve westminsterské katedrále v Londýně a oslavu měli v Downing Street. Premiér se však musí opět vrátit ke svým pracovním povinnostem, takže líbánky pro teď odloží.

Nevěsta se nesla v krásných šatech, jejichž zapůjčení stálo 2 870 liber (v přepočtu přes 85 000 korun českých). Symonds za jejich pronájem však zaplatila pouze 45 liber.

Obřad byl pouze v kruhu nejbližších a blízkých přátel. Stejně tak i slavnostní hostina, která se konala v zahradě v Downing Street. Nevěsta poté uvedla, že je velice šťastná.

Ti, kteří byli na svatbu pozvaní, dostali pozvánku těsně před samotným obřadem. Ani samotní poradci Borise Jonhsona o jejím konání nevěděli. Důvodem k takto malé účasti mohlo být i nařízení, ze kterého vyplývá, že na svatbách v současné době může být pouze 30 lidí.

Kdo na tajné svatbě byl a kdo nejspíš nebyl pozván

Podle zdrojů byl šestapadesátiletému premiérovi za svědka jeho bratr Leo, který ho v jeho velký den velice morálně podporoval. Na svatbě nechyběli ani další sourozenci Fellow, Julia a Rachel.

Matky obou svatebčanů byly přítomné, ale otec nevěsty se slávy nezúčastnil. Dá se těžko určit, zda byl na svatbu vůbec pozván.

Premiér má z druhého manželství čtyři děti. Ale ani ty se na svatbě neukázaly. Zřejmě nechtěly sledovat, jak se jejich otec žení s novou ženou.

Ani nikdo z ministrů nebo poslanců na svatbě nebyl. Šlo skutečně jen o malou oslavu jejich lásky.

Líbánky budou až příští rok

Větší a už ne tajnou svatbu hodlají uspořádat v roce 2022, kdy také plánují novomanželé uskutečnit svatební cestu.
Celý víkend si však užili v soukromí na premiérově sídle v Buckinghamshire.

Autor: Julie BordášováSouvisející články