Chlapce považovali za blázna, ukázalo se ale, že vzpomínky na jeho minulý život jsou reálné

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
james leininger
Zdroj: Shutterstock

Někteří lidé na nadpřirozeno věří, jiní nikoli. Každý z nás ale musí uznat, že se někdy kolem něho stalo něco, co si tak úplně nedokázal vysvětlit. A rodiče Jamese Leiningera jsou důkazem toho, že někdy je opravdu zapotřebí začít trochu svým dětem věřit.

James Leininger byl teprve čtyřletý chlapec, když se mu začaly zdát sny týkající se zbraní, bojových letadel a válečných misí. Na svůj věk kreslil velmi realistické obrázky z války, které dokonce označoval texty. Když se ho rodiče ptali, co slova znamenají, netušil, řekl jen, že už je někde viděl.

Asi po půl roce začal James tvrdit, že si vzpomíná na svůj minulý život. Byl prý válečným pilotem v letecké jednotce. Jenomže chlapci, který se narodil 10. dubna 1998 nikdo zpočátku nevěřil, že to, co říká, je reálné. Až později se jeho otec pokusil vyhledat si nějaké informace o tom, co James vypráví.

Vzal ho do leteckého muzea

Ani otec, ani matka neměli ponětí, kde se láska k letadlům, zbraním a válce v chlapci bere. Jednou ho sice otec vzal do leteckého muzea, nebylo ale možné, aby tam pochytil tolik znalostí a informací. Navíc ve svém věku uměl sotva mluvit, ale přitom znal celé válečné encyklopedie nazpaměť.

Zatímco matka byla hodně skeptická, otec začal pátrat po tom, co jeho syn říká. Vyhledával si jména misí, čísla letadel, dokonce i jméno chlapcova kopilota, které mu syn prozradil. A ke svému překvapení zjistil, že veškeré informace sedí.

Ačkoli původně hledal informace ve snaze dokázat, že se chlapec mýlí, nakonec musel uznat, že je celý případ opravdu podivný. I matka začala potom, co se dozvěděla, věřit tomu, že je jejich syn ovlivněn něčím nadpřirozeným.

Rodina kontaktovala odbornici

Rodina se nakonec rozhodla kontaktovat Carol Bowmanovou, psycholožku, která se specializuje na podobné problémy. Ta jim poradila, aby se nesnažili Jamese přesvědčit o opaku. Aby jeho přesvědčení podpořili, že ho to dříve či později přejde.

Jenomže to se nestalo, naopak začal chlapec udivovat všechny kolem sebe, protože jeho znalosti ohledně válečné techniky i historie byly neobvyklé. S pomocí internetu se dokonce rodině podařilo kontaktovat jednu ze vzdálených příbuzných muže, kterým měl James v minulosti být.

Ta jim mnoho informací, které syn vyprávěl, potvrdila. Zmatená rodina se tak nakonec musela smířit s tím, že jejich syn je možná skutečně převtělením vojáka, který byl se svým letadlem sestřelen uprostřed jedné z bitev.

Zdroj: pubmed.ncbi.nlm.nih.gov, wikipedia.org, med.virginia.edu

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články