Chlapec se dostal do Guinnessovy knihy rekordů. Má nejdelší zub na světě

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zubar kluk
Zdroj: Africa Studio / Shutterstock.com

Chlapec Luke Boulton z kanadského města Peterborough se ve svých devíti letech dostal do Guinnessovy knihy rekordů posléze, co mu jeho zubař vytáhl nejdelší mléčný zub na světě. K případu došlo před dvěma lety, teprve nyní znalci potvrdili rekord.

Ve městě Peterborough již v roce 2019 vytrhl zubař chlapci mléčný zub o takových rozměrech, že se rozhodli ho poslat na posouzení a k získání příslušného rekordu. Zástupci Guinnessovy knihy rekordů případ pečlivě posuzovali a před týdnem došli k oficiálnímu rozhodnutí.

Překonal světový rekord

Dosavadním držitelem rekordu byl desetiletý chlapec Curtis Baddie z amerického města Columbus. Lukeovi byl vytažen zub o délce 2,6 centimetrů, čímž dosavadního rekordmana překonal o 2 milimetry. S informací přišel zahraniční web Indiatoday.in.

Chlapce čekal klasický lékařský zákrok. Na dlouhý zub začal tlačit nový, a tak nic jiného nezbývalo. „Zpočátku to bylo trochu znepokojující, když si představíte, že má někdo něco takového v ústech. Bylo to působivé,“ uvedl pro web chlapcův otec Craig Boulton pro zpravodajský web PTBO Canada.

S nápadem, že by se chlapec mohl zkusit dostat do nejznámější knihy rekordů, přišla jeho sestra Leah. Jenže podle zahraničních médií rozhodně celá věc nebyla tak jednoduchá, jak se může na první pohled zdát.

Rodina totiž musela obstarat rovnou několik formálních věcí. Po komplikovaném schvalovacím procesu mohla teprve poté poslat oficiální žádost o zapsání do prestižní knihy. Jedna z důležitých podmínek bylo i zaslání audiozáznamu, který naštěstí pečliví rodiče během zákroku skutečně pořídili.

Ve svém městě se Luke stal okamžitě celebritou. A to jak mezi místními, tak především u spolužáků a učitelů na katolické škole, kterou pravidelně navštěvuje. Podle zahraničního webu indiatoday.in jeho jméno společně s dosaženým rekordem zaznělo v tamním rozhlase.

Cenu ještě neobdržel

Podle zahraničního tisku mu oficiální osvědčení společně s cenou bude teprve doručeno. A s ním i vytržený zub, který bude zarámovaný. Luke se na sociální síti vyjádřil, že jakmile mu bude cena doručená, se všemi se zajisté pochlubí.

Podle webu indiatoday.in se chlapec chová stále skromně. Ačkoliv dle jeho slov je úžasné, že je zapsaný v knize rekordů, ve které jsou i jiní rekordmani. Guinnessova kniha rekordů je tak dle jeho vyjádření krásnou možností, jak propojit lidi po celém světě.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články