Chlapec se narodil bez předloktí, lidé se mu složili na bionickou ruku. Splnili mu tím sen

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Alex a Robin Sparkes
Zdroj: Profimedia

Alex Sparkes se narodil bez pravého předloktí. Odmalička se snažil žít naplno, jeho rodina pro něj dělala vše, co mohla, aby v rámci možností mohl fungovat jako ostatní děti. Díky bionické ruce nyní konečně může chytit balón oběma rukama, což bylo už dlouho jeho velké přání.

Rodina žijící v britském městě Burnley už dlouhé roky snila o tom, že pro svého chlapce pořídí umělou ruku, se kterou by mohl fungovat jako normální dítě.

Když si loni na narozeniny Alex přál, aby mu ruka dorostla, bylo pro rodiče těžké mu říci, že takové přání se nikdy nesplní.

Děti se ho bály

Dokud nepřišel Alex na svět, rodiče neměli ani tušení, že by mohl trpět nějakým tělesným postižením. Když se narodil, slíbili si, že pro něj udělají všechno.

Ve svých 7 letech se Alex poprvé setkal s bionickou rukou. Když mu ji v rámci jednoho projektu výzkumníci připevnili k tělu, byl nadšený, píše Lancs Live.

Od té doby si nepřál nic jiného, než aby mu jeho rodina mohla ruku pořídit. Tvrdil, že chce konečně chytit letící balón oběma rukama. A jeho otec s matkou se nakonec rozhodli mu tento jeho sen splnit.

Pomoc veřejnosti

Celkově rodina vybrala kolem 350 000 korun. Pomohla jí k tomu nejen veřejnost, ale především jedna velká charitativní organizace, kterou Alexův otec oslovil. Díky tomu se skutečně podařilo na ruku vybrat.

Největší dar obdržela rodina od společnosti Depher založené Jamesem Andersonem. Ten sám rodinu osobně navštívil, aby jí dobré zprávy ohledně příspěvku předal.

„Je to neuvěřitelné. Nemám slov, kterými bych popsala, jak vděčná za našeho syna jsem,“ uvedla podle serveru Metro k situaci maminka chlapce.

Ten teď během několika týdnů podstoupí řadu lékařských vyšetření a nakonec si bude moci domů odnést ruku, se kterou bude konečně fungovat jako ostatní děti.

Zdroj: Lancs Live, Metro

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články