Co se doopravdy stane, když se budete snažit otevřít dveře letadla během letu

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
dvere letadla
Zdroj: SturmUfa / Shutterstock.com

Stanice BBC News nedávno upozornila na případ, kdy se cestující snažili dostat z letadla během letu. Bohužel cestování v dnešní době je velmi omezené, a tak jsou někteří cestující z omezování frustrovaní. Podle toho vypadá jejich chování během letu.

Cestující si většinou vybijí vztek na ostatních cestujících, které mají kolem sebe, nebo dokonce na posádce letadla. Někdy jim ani to nestačí, a chtějí dokonce zdemolovat samotné letadlo. Jeden takový nervózní cestující chtěl otevřít výstupní dveře letadla, když už bylo ve vzduchu. Letadlo patřilo společnosti Spirit Airlines, jak informovala BBC News.

Opravdu se dveře letadla otevřou za letu?

Co by se stalo, kdyby se to cestujícímu skutečně povedlo? Riskoval by život všech na palubě, protože by se dostali do atmosféry? Dveře letadla můžete zkusit otevřít, ale ke štěstí všem se vám to nikdy nepovede.

Jestli jste už nějakého cestujícího zažili, jak se snaží dveře otevřít, pokaždé byste měli upozornit posádku letadla. Není to ale z důvodu, že by onen cestující ohrožoval ostatní na životě. Bez ohledu na to, jakou má sílu, se mu otevřít dveře nikdy nepodaří.

Vnitřní prostor letadla je pod tlakem, aby ve výšce několika kilometrů mohli cestující na palubě normálně dýchat. Venku je ale atmosférický tlak podstatně nižší, proto se dveře nikdy neotevřou. Rozdíl v tlaku to neumožňuje, ani kdybyste byli nejsilnější osobou na světě.

V každém případě je nutné, aby o takovém člověku věděl zaměstnanec

Takový člověk by musel uzvednout tíhu skoro 11 000 kilogramů, což je nemožné. I když se to rozzlobenému cestujícímu nepovede, je vhodné upozornit letušky, protože otevírání dveří patří mezi porušování pravidel a člověk chce ohrozit cestující.

Palubní zaměstnanci by se měli na daného člověka zaměřit, aby nenapadl například cestujícího vedle sebe, nebo dokonce zaměstnance. Existují také další věci, které byste možná nechtěli vědět.

Mezi takové patří například fakt, že kyslíkové masky v letadle fungují jen 15 minut. Navíc v nich není jen samotný kyslík, ale chemická směs podobná té, která se používá při ohňostrojích.

A určitě jste si při letu letadlem všimli, že občas na křídle chybí šrouby. Nemusíte se ale obávat o své bezpečí, protože množství šroubů, které letadlo má, je příliš vysoké, abyste se rozptylovali několika z nich.

Zdroj: BBC

Autor: Raina TomanováSouvisející články