Do sídla německé kancléřky Angely Merkelové nabouralo auto s nápisy. „Zastavte globalizační politiku,“ psalo se na něm

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
angela_merkelova
Zdroj: Profimedia

Do vstupní brány u sídla německé kancléřky Angely Merkelové dnes narazilo auto s lipskou poznávací značkou. Na autě byly načmárány křiklavé nápisy. Řidiče odvezla policie na vozíčku a nyní bude převezen do vazby. Podle vládní mluvčí není kancléřka ani nikdo jiný z vlády v ohrožení života.

O incidentu dnes s v odvoláním na očitého svědka informovala agentura Reuters. Pachatele policie odvezla na vozíčku. Nikdo jiný však na místě zraněn nebyl.

„Jste zatracení zabijáci dětí a starých lidí“

Řidič byl podle Reuters zhruba ve středním věku a auto mělo lipskou poznávací značku. Na stranách vozidla bylo napsáno „Zastavte globalizační politiku“ a „Jste zatracení zabijáci dětí a starých lidí“.

Zatím není jasné, zda se v době nárazu kancléřka Angela Merkelová (CDU) ve svém sídle, které leží naproti budově Říšského sněmu v Berlíně, sídle německého parlamentu, nacházela.

„Kancléřka, ostatní členové vlády ani osoby pracující pro kancléřství nejsou, ani nebyly v ohrožení,“ řekl vládní mluvčí Steffen Seibert, podle kterého při události došlo jen k menším škodám.

Berlínská policie vzala řidiče do vazby. „Právě zjišťujeme, zda řidič naboural do vstupní brány záměrně,“ napsala na twitteru.

Agentura Reuters poznamenala, že Berlín je domovem krajně levicové antiglobalizační scény, jejíž členové se snaží kazit projekty velkých světových společností.

Starý kontinent v pozoru

Ačkoliv k žádným větším škodám nedošlo, incident zprvu vyvolal emoce a strach. Během několika minulých týdnů totiž v Paříži, Nice a Vídni zabili islámští bojovníci celkově osm lidí. Zpočátku tak nebylo jasné, zda nejde o další podobný případ.

V samotném Berlíně došlo k teroristickému útoku před čtyřmi lety, kdy tu neúspěšný tuniský žadatel o azyl ukradl náklaďák, se kterým poté najel do davu lidí na vánočním trhu. Při útocích tehdy zemřelo jedenáct lidí a několik dalších bylo zraněno.

Autor: Petr HejčlSouvisející články