Geniální dívka fascinuje svět. Ve 12 letech jde na univerzitu a chce pracovat pro NASA

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
studujici divka
Zdroj: Shutterstock

Už má za sebou úspěšně vystudovanou střední školu i přijímačky na vysokou školu. O Alenu Wickerovou z Arizony se zajímají mnohá zahraniční média, upozorňuje na to server CNN Prima NEWS. Podle ní o dívence, která v budoucnu chce pracovat pro NASA, mluví jako o géniovi.

Být studentkou na arizonské univerzitě a následně se věnovat kariéře v NASA je pro nejedno americké dítě vytouženým snem.

Pro tuto velkou společnost by podle svého vyjádření chtěla pracovat už v pouhých 16 letech, tedy ihned po vystudování. „Vždy jsem toužila po tom, že budu inženýrka. Už jako dítě jsem milovala stavění,“ říká Wickerová.

Vášeň k letectví a inženýrství se u holčičky projevovala v raném věku, kdy si více než s panenkami hrála se stavebnicí Lego. Z kostiček si pak stavěla raketoplány a často se dívala na oblohu a mluvila o hvězdách.

„Už ve čtyřech letech řekla, že bude pracovat pro NASA a že půjde tam. Ukázala přitom na hvězdy,“ vzpomíná Daphne McQuarterová, matka nadané dívky.

Vždy se učila sama

Veškeré zkoušky mladá dívka zvládala vždy z domova a s včasným předstihem. „Měla dar na matematiku a vědu, takže jsme se tomu věnovali,“ dodává matka.

Jestliže se jí povede i nadále, dosáhne bakalářského titulu v oboru astronomické a planetární vědy a chemie. Ačkoliv je to pro mnohé splněný sen, dívenka chce dosáhnout mnohem větších cílů.

„Než dokončím příští studium, budu řídit jeden z těch robotických průzkumníků,“ řekla dívka. Podle svých slov je plně rozhodnutá pracovat v NASA.

Alena svým počínáním chce motivovat další mladé lidi, aby si šli za svými sny a nebáli se výzev. Svůj životní příběh se rozhodla dát i na sociální sítě, aby oslovila co nejvíce lidí.

Geniální sourozenci

Alena není rozhodně jediné nadané dítě, které dosáhlo takovýchto cílů. Za zmínku stojí i Tiara Abrahamová, která se před rokem, již ve svých 14 letech, rozhodovala, na kterou z osmi univerzit nakonec půjde.

Vysoká inteligence je očividně v rodině. Že je dívka intelektuálně jinde oproti vrstevníkům, bylo jejím rodičům jasné v brzkém věku. „Myslím, že jsme to zjistili, když jí bylo kolem čtyř let. Udělali jsme jí test IQ. Tehdy jsme pochopili, že je jako její bratr Tanishq,“ rozpovídala se pro CNN.

Mladší sestra jde očividně v bratrových stopách. Na rozdíl od první dívky ale měla vždy zájem prorazit na prknech, která znamenají svět.

„Mým největším cílem je zpívat v opeře a na velkých scénách, jako je Metropolitní opera. Už jsem zpívala v Carnegie Hall,“ uzavřela Tiara s tím, že jinak se chová jako normální holka, která má normální život.

Sice se pohybuje na sociálních sítích, jako je TikTok, Facebook, Youtube, Twitter i Instagram, veřejně se na nich ale neprezentuje, nestojí podle zahraničních médií o jakékoliv veřejné zviditelnění, protože své předpoklady nevnímá jako něco naprosto geniálního.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články