Hráči fotbalové Barcelony poděkovali za přízeň ruským fanouškům. Dynamo Kyjev jim radí, aby se přihlásili do ruské ligy

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Robert Lewandowski
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Barcelona po čtyřech letech získala ligový titul. Místo oslav ale čelí kritice. Pro některé hráče to byl totiž důvod poděkovat mimo jiné ruským fanouškům, což veřejnost nedokáže vstřebat. Alejandro Balde a Sergi Roberto se za svůj počin dočkali negativních reakcí mimo jiné i od Roberta Lewandowského, kapitána reprezentace Polska a současně útočníka katalánského klubu.

Válka na Ukrajině trvá už téměř rok a půl. Rusové byli kvůli tomu vyřazeni i z většiny světových sportovních událostí. Fotbalová Barcelona to ale zřejmě jako problém nevidí.

Alejandro Balde a Sergi Roberto totiž poslali pozdrav i fanouškům z Ruska, v němž děkují za podporu a předanou energii. „Brzy se uvidíme a doufáme, že společně získáme další tituly,“ citují znění vzkazu webové stránky Dynama Kyjev.

Silná vlna kritiky

Na fotbalisty se po zveřejnění nahrávky nahrnula silná kritika. Třeba historicky nejúspěšnější ukrajinský celek Dynamo Kyjev reagoval na svém twitteru, kde napsal: „Vřele doporučujeme hráčům FC Barcelona, aby se přiblížili svým ruským fanouškům a přihlásili se do ruské ligy.“

Dynamo k fotce přidalo snímek zničeného stadionu, aby bylo jasné, co podle nich hráči Barcelony podporují. Ke kritice se přidal i kapitán polské reprezentace Lewandowski. „Mírně řečeno mě ta nahrávka překvapila,“ citoval jeho slova server iDNES.

„Doufáme, že si FC Barcelona uvědomuje, že její podpora takové země, jako je Rusko, je v této době naprosto nepřijatelná. Očekáváme, že klub uzná svou chybu a v budoucnu se podobných situací vyvaruje,“ uvedl Serhij Palkin, generální ředitel klubu Šachtar Doněck.

Klub by se měl omluvit

Podle reakcí na sociálních sítích by se měli hráči za své jednání omluvit a oficiální vyjádření by měl zveřejnit i celý klub. „Ubožáci. Jen aby prodali pár dresů,“ komentoval situaci pan Tomáš.

„Takový prestižní klub a neví, co se pouští do éteru,“ myslí si paní Hanka. „Barcelona byla vždycky nesympatickej klub. Ani tohle nepřekvapilo,“ píše v komentářích na iDNES pan Zbyňa.

Kritiky se tak dočkali nejen samotní hráči, kteří vzkaz poslali, ale také klub jako celek. Otázkou nyní je, jak se k celé situaci Barcelona postaví a zda bude jednání hráčů nějak komentovat. Oficiální vyjádření totiž na webových stránkách a dalších kanálech klubu chybí.

Zdroj: Dynamo Kiev, Twitter, Shakhtar, iDNES, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články