Hrdinka! Britka přeprala krokodýla holýma rukama a popsala hrůzu, která tomu předcházela

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
krokodyl v prirode
Zdroj: Shutterstock

Dvojčata z Velké Británie se vydala prožít dobrodružství do slavného města Puerto Escondido v Mexiku. Ale to, co tam prožila, by se dalo srovnat s tou nejhorší noční můrou. Jednu ze sester totiž stáhnul krokodýl pod vodu. Druhá neváhala a vrhla se sestře na pomoc. O celém incidentu informoval deník Daily Mail.

Mexické město Puerto Escondido láká nejen svými zlatými plážemi a tyrkysovou vodou, ale i bohémskou atmosférou. A tak není divu, že se zkušené cestovatelky, sestry Georgia a Melissa Laurie, vydaly za dobrodružstvím právě tam.

Největším lákadlem je plankton

Největším lákadlem idylického rybářského města je však jeho nedaleká laguna Manialtepec. Tam drobný plankton vyzařuje ultrafialové světlo. V noci tak laguna svítí neuvěřitelnou září.

Kdo by tušil, že toto místo připomínající ráj na zemi se pro osmadvacetileté sestry stane noční můrou. Jejich rodiče jsou z incidentu stále v šoku. „Georgia nám zavolala ve čtyři ráno a řekla, že musela přeprat krokodýla, protože zaútočil na její sestru,“ vyprávějí zděšení rodiče.

Byla napůl utopená

Napadená Melissa měla zlomené zápěstí, těžce zraněné nohy a prokousnutý žaludek. Úplně nejhorší však bylo poranění plic. „Melissa byla napůl utopená,“ řekla její sestra.

Jakmile hrdinka Georgia přišla za sestrou do nemocnice, situaci popsala následovně: „Poznala mě a věděla, kdo jsem. Vypadala šťastně, že mě vidí.“

Když si dívky údajně rezervovaly prohlídku s průvodcem, který, jak se ukázalo, neměl licenci, dvojčata vlezla do vody, kde jednu z nich napadl krokodýl. Během několika vteřin byla Melissa sevřena ve smrtících čelistech a vtažena pod vodu.

Georgia, která byla odhodlaná svou sestru zachránit, praštila několikrát krokodýla pěstí do hlavy. Nakonec sestru za vlasy odtáhla na bezpečné místo, přestože ji krokodýl prokousal ruku až na kost.

Před nebezpečím je údajně nikdo nevaroval

Dívky se prý rozhodly oddělit od zbytku skupiny turistů a podle slov průvodce byly varovány, aby v řece neplavaly. Jejich přátelé však toto varování popírají a naopak tvrdí, že jim bylo řečeno, že jim žádné nebezpečí nehrozí.

Sestry nebyly v obvyklé turistické zóně. Dostaly se totiž na místa, kde zrovna probíhalo hnízdění krokodýlů, a oblast je tak považována za skutečně nebezpečnou.

Průvodce i ostatní turisté jen slyšeli, jak Georgia křičí: „Krokodýl! Krokodýl!“ Ihned se za nimi vydali a naložili obě děvčata do lodi. Zavolali 911 a pluli s nimi zpět do města, odkud byly převezeny do nemocnice.

Když Melissu, která byla v bezvědomí, vezli na výletní lodi, byla celá od krve a krev kapala i na podlahu. Nikdo nepromluvil jediné slovo.

V této oblasti mají veliký problém s nelicencovanými průvodci. Jsou totiž mnohem žádanější než ti licencovaní, protože jsou o poznání levnější.

Nikdo momentálně neví, zda dívky byly skutečně varovány, nebo ne. Hlavní je, že byly obě zachráněny a jsou již v lékařské péči.

Zdroj: Daily Mail

Autor: Julie BordášováSouvisející články