Jeden člověk umřel, druhý musel na amputaci. Proč na ně pes zaútočil, zjistil až překvapený veterinář

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
pauline day mark day
Zdroj: Profimedia

Pauline Day a její manžel Mark si dlouho přáli psa. Když narazili na internetu na roční štěně plemene Akita Inu za dobrou cenu, rozhodli se ho koupit. Majitel jim tvrdil, že je pes vychovaný a očkovaný, potřeboval ho dát pryč kvůli stěhování do města.

Jenomže už po příjezdu domů bylo vidět, že pes sotva poslechne na své vlastní jméno. Akita, kterému původní majitel říkal Ted, byl agresivní, především u jídla vrčel, a dokonce útočil na lidi. Právě to se stalo osudným hned dvěma lidem.

Nejprve pokousal Ted Paulinina bratra. Ten po několik dnech skončil se zánětem ruky v nemocnici. Jenomže ani přes veškerou snahu lékařů se nepovedlo mu zachránit život. Muž zemřel na srdeční selhání. Pauline přitom nemohla tušit, že to není konec všemu.

Pokousal i jejího muže

Manželé nepředpokládali, že by byl pes něčím nakažený. Měli k němu papíry s potvrzením o očkování, mysleli si, že šlo jen o souhru náhod. Jenomže když v den pohřbu zesnulého vzal Mark Teda na procházku, pokousalo zvíře i jeho. Druhý den mu otekly obě nohy, on to ale považoval za příznaky kocoviny.

Na pohřbu švagra se opil, a nenapadlo ho tak, že by mohly problémy být od pokousání. Po třech dnech skončil v nemocnici. Bohužel lékaři už nemohli udělat nic jiného než muži obě nohy amputovat. Potvrdili navíc, že se jedná o problémy spojené s bakteriální infekcí pocházející z psí tlamy.

akita inu

Zdroj: Profimedia

Pauline vzala psa na vyšetření na veterinu. Teprve tam se k překvapení veterináře zjistilo, že pes má v tlamě obrovské množství bakterií, které působí velmi agresivně, pokud se člověku dostanou do krve. A to i přesto, že měl být pes proti těmto problémům očkovaný.

Podvedl je a zmizel

Pauline se začala zajímat o papíry, které k psovi s manželem dostali. Ukázalo se, že jsou všechny falešné, podle veterináře se dokonce ani nejedná o Akitu, nýbrž o křížence s neznámým plemenem. Páru bylo proto doporučeno obrátit se na policii.

Jenomže ačkoli se situace vyšetřuje, muže se nedaří vypátrat. Dá se předpokládat, že s falešnými údaji o psovi předal rodině i falešné údaje o sobě. Mark navíc leží v nemocnici a dá se jen těžko říci, jak bude po amputaci nohou fungovat.

Podvodník, který se nedokázal postarat o necvičeného psa, si tak nejen přišel lstí na velké peníze, ale navíc způsobil smrt jednoho člověka a vážné zranění s trvalými následky u člověka dalšího.

Zdroj: mirror.co.uk

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články