Joe Biden nezvládl jízdu na kole. Naštěstí se mu nic nestalo a dal se do hovoru se svými příznivci

od Raina Tomanová
< 1 minuta čtení
joe biden
Zdroj: Profimedia

Americký prezident Joe Biden měl nehodu na jízdním kole. Snažil se totiž na konci své jízdy sesednout, ale správně nevyšlápl a zřítil se k zemi na bok.

Neštěstí se stalo ve státním parku Cape Henlopen, kde prezident bydlí. Na projížďku si vyjel se svou manželkou, protože slavili 45. výročí svatby. Podle amerických webů prezident trval na tom, že se mu nic nestalo, ale ochranka mu musela pomoci se zvednout.

Biden se nezvládl sám zvednout

Americkému prezidentovi se nepovedlo sesednout správně z kola. Na nohy mu tak musela pomoci ochranka. Prezident ale nepotřeboval zásah lékařů, podle všeho byl v pořádku. S manželkou Jill totiž zrovna slavili výročí svatby, připomněla CNN.

Joe Biden i se svou ženou rádi vyjíždějí na kole, jsou to milovníci cyklistiky. Na vyjížďky jezdí často právě po Delaware, kde se nehoda stala. Na záběrech, které najdete na internetu, je vidět, že Biden jel s ženou po silnici.

Biden měl na hlavě helmu

Samozřejmě vše za doprovodu ochranky, která má za úkol zabránit lidem, aby se na prezidenta vrhli. K pádu došlo v půl desáté ráno, posléze ale Biden uvedl, že „je v pořádku“. Prezidentovi je již 79 let, ale oblíbené aktivity se nechce vzdát.

O incidentu psal také server Daily Mail, který poukazoval právě na prezidentův věk. V takovém případě by již neměl takové aktivity provozovat. Navíc, novináři právě na příjezd Bidena čekali, protože měl pronést řeč při příležitosti Juneteenth.

Jde o Den nezávislosti černochů, který letos připadl na neděli. Také v prohlášení Bílého domu se píše, že se prezidentovi nic nestalo, nepotřeboval lékaře a „je v pořádku“. Biden byl ale dobře vybavený, na hlavě měl helmu a šel tak příkladem.

Zdroj: CNN, Dailymail

Autor: Raina TomanováSouvisející články