Joe Biden: Očkování bude dostupné pro všechny nad 18 let

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
joe biden prezident
Zdroj: Devi Bones/Shutterstock.com

S koronavirovou nákazou bojuje celý svět. Ve Spojených státech amerických tomu není jinak, i tam se podobně jako v jiných zemích stala nemoc tématem číslo jedna. Prezident Joe Biden proto chce, aby se začalo s očkování u velké většiny obyvatelstva ve všech státech.

Podle agentury AP prezident požaduje, aby od 1. května 2021 všechny americké státy rozšířily možnost očkování na všechny osoby starší osmnácti let.

Vakcíny zatím prokazatelně fungují, a právě včasné očkování by mělo pomoci i v České republice, kde je zahájeno od 27. prosince 2020.

U nás je prozatím očkování dobrovolné, nařízené jsou pouze antigenní testy u všech zaměstnanců ve větších firmách.

Přes 530 000 mrtvých

Podle statistik spojených s koronavirem už od začátku propuknutí pandemie zemřelo v Americe přes 530 000 osob. „I když každý bojujeme s karanténou po svém, mnoho lidí už něco nebo někoho ztratilo,“ řekl Biden pro agenturu AP.

Podle jeho slov je třeba zapracovat na opětovném obnovení ekonomického systému, který byl vlivem covidu-19 narušen. Právě s tím by měla pomoci možnost očkování všech občanů starších osmnácti let.

Všechny státy musí lidem očkování umožnit

Prozatím byla možnost očkování všech občanů zavedena pouze na Aljašce. Ale od 1. května by to mělo podle Bidena platit ve všech padesáti státech Ameriky.

Do konce května by podle hlavy státu měla být zajištěna dostatečná zásoba vakcín. Ve Spojených státech amerických jsou velkou událostí oslavy Dne nezávislosti.

Právě proto, aby je mohli Američané trávit s rodinou, je třeba, aby byli lidé včas naočkováni. Podle předpokladů by to neměl být problém.

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články