Jste transfobní, vypadněte. Zaměstnanec Starbucks se obořil na zákaznici, incident byl zachycen na videu

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Starbucks
Zdroj: Manu Padilla / Shutterstock

Transgender zaměstnanec jedné britské pobočky Starbucks byl před nedávnem ze své pozice propuštěn poté, co se dal do hádky s jednou ze zákaznic. Ta se údajně měla podle jeho slov chovat transfobně, ona ale obvinění odmítla a hádka vyústila v nepříjemnou situaci pro všechny přítomné.

Internetem koluje video, na kterém je celá událost zachycena. Tedy až do chvíle, než vyrazí naštvaný zaměstnanec natáčejícímu mobilní telefon z ruky. Jeho agresivní jednání se majitele přístroje ani trochu nelíbí.

Jste transfobní, vypadněte

„Neříkejte mi, že jsem transfobní. Už nikdy. Neznáte mě,“ křičí žena na začátku videa na obsluhu Starbucks. Co se stalo, že byla z podobné věci obviněna, bohužel na klipu vidět není.

„Ale vy jste transfobní. A teď vypadněte,“ odpovídá mladík, který rozčilenou ženu nechce nechat dokončit její objednávku. Celé situaci přitom přihlíží fronta čekajících zákazníků.

Na konci videa je vidět, jak si rozčilený zaměstnanec všimne natáčejícího a vyrazí mu mobilní telefon z ruky. Podle serveru LBC si muž za své jednání vysloužil nakonec výpověď.

Situaci dokonce řešila i policie. „Dostali jsme oznámení o slovní potyčce ve Starbucks, ke které došlo 30. dubna,“ uvedly k situaci úřady.

Vyhazov si zasloužil

Ačkoli není jasné, co za incidentem přesně stálo, a zda tedy nebyl mladík například v právu, podle reakcí na sociálních sítích si okamžitou výpověď zasloužil. „Je to tak správně. K žádnému zákazníkovi by se nikdo neměl chovat tímto způsobem,“ píše na twitteru například uživatel Annabelle Bond OBE.

„Stát se tam mohlo cokoli, ale ta žena očividně žádnou chybu neudělala. Jednání zaměstnance prodejny je hrubé a měl by za něj zaplatit,“ píše pak na facebooku sledující Ian.

Zdroj: Twitter, LBC, Facebook

Autor: Shani MaiováSouvisející články