KOMENTÁŘ: Po tomhle už černá Ariel tolik nevadí. Italové se cítí pohoršeni sochou mořské panny s velkým pozadím

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Halle Bailey Mala morska vila
Zdroj: Profimedia

O tom, jak by měla vypadat malá mořská víla, má nejspíš každý z nás jasnou představu. Většina lidí si vybaví červenovlasou dívku s velkýma očima z kreslené pohádky. Za tři týdny má v tuzemsku ale premiéru nový film, ve kterém je Ariel černoška. V Itálii pak nedávno pohoršila veřejnost socha mořské panny s velkým pozadím i prsy.

Text je komentářem autorky.

Nedávno byla veřejností kritizována nová adaptace Malé mořské víly, ve které si hlavní hrdinku zahrála žena černé pleti, konkrétně Halle Bailey. Na sociálních sítích se k novince objevilo mnoho připomínek.

Zdá se, že mořská panna má více tváří a může vypadat různě. Své mínění o jejím vzhledu mají očividně také studenti jedné umělecké školy v Itálii.

Pohoršuje okolí

Socha mořské panny s velkým pozadím se objevila teprve nedávno v jihoitalském městě Monopoli. Na zakázku ji vytvořili studenti jedné umělecké školy. Socha se nachází poblíž dětského hřiště a podle mnohých pohoršuje okolí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený India Today (@indiatoday)

Některým lidem se nelíbí, že socha nesplňuje klasické požadavky pro mořskou pannu, tedy hubenou dívku s jemnými tvary. Jiným osobám se nelíbí to, že je takto provokativní dílo umístěno v blízkosti dětského hřiště.

Pocta ženám s dokonalými křivkami

Autoři sochy se brání tím, že socha má být poctou pro všechny ženy, které mají dokonalé křivky a nebojí se je ukázat. Větší poprsí a velký zadek prý rozhodně nejsou ničím, co by mělo kohokoli pohoršovat.

„V televizi i na billboardech jsou vidět jen samé hubené modelky představující nejnovější produkty. My ale chtěli oslavit především ženskost v její plné kráse,“ vysvětluje podle serveru Sky News Adolfo Marciano, ředitel umělecké školy.

„Studenti přišli s nápadem, který městu představili. Zastupitelstvu ukázali zmenšený model a bylo jim řečeno, že je to dobré. Potom se rozhodlo o umístění sochy na náměstí. Nevidím v tom nejmenší problém,“ doplnil s tím, že dílo svých studentů považuje za velmi originální a naprosto vhodné.

Čas ukáže, jakých podob této pohádkové bytosti se ještě v budoucnu dočkáme.

Zdroj: Sky News, Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články