Královna Alžběta II. má covid. I s mírnými příznaky je pod neustálým dohledem lékařů

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
kralovna alzbeta
Zdroj: Profimedia

Britská královna Alžběta II. má koronavirus. O tom, že měla pozitivní test, informovala v neděli zahraniční média. Pětadevadesátiletá hlava státu má sice mírné příznaky, které se velmi podobají nachlazení, přesto se kvůli jejímu vysokému věku lidé strachují o její zdraví.

Královna oznámila, že se cítí dobře a že bude z domova vykonávat tento týden všechny své povinnosti tak, jak jen jí to zdravotní stav umožňuje. Mírný průběh nemoci je u ní zajištěn pravděpodobně i díky třem dávkám očkování, které má za sebou.

V lékařské péči

Sice je průběh nemoci mírný, přesto Alžběta II. nic nepodceňuje. „Bude nadále pod lékařským dohledem a bude se řídit všemi příslušnými pokyny,“ uvedl podle BBC Buckinghamský palác v prohlášení. Brzké uzdravení popřálo královně několik slavných osobností a politiků.

„Jsem si jistý, že mluvím za všechny, když přeji Jejímu Veličenstvu královně rychlé uzdravení z covidu a rychlý návrat k dobrému zdraví,“ napsal na sociálních sítích například britský premiér Boris Johnson. Vládkyni země, která je na trůnu už 70 let, přejí brzké uzdravení také občané Británie.

Její zdraví je pečlivě sledované, a to nejen kvůli koronaviru. Ve svém věku je na tom královna velmi dobře, lidé ji uznávají a nikdo si nedovede představit, že by se její stav nějak výrazně zhoršil. Všichni si proto podle BBC přejí, aby byla brzy v pořádku, o čemž vypovídají i slova na sociálních sítích.

Zdroj: BBC, iRozhlas

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články