Lidé v Mariupolu připravují Molotovovy koktejly. Mají sloužit k nutné obraně

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
molotovuv koktejl
Zdroj: Shutterstock

Ruská armáda v posledních několika hodinách své síly soustřeďuje okolo ukrajinského přístavního města Mariupol. Situace na místě je podle iRozhlasu velmi napjatá. Lidé se zde připravují na nejhorší a nejžádanější obranou je pro ně nyní Molotovovův koktejl. Policie se pokouší rozehnat ty, kteří nejsou ukrytí.

„Vy jste se zbláznili?! Běžte domů! Schovejte se!“ Podobná slova zní městem v současné době z úst policie velmi často. Potvrzuje to i redaktor Radiožurnálu, který byl na místě přítomen. V Mariupolu se zastavila veřejná doprava, jsou uzavřeny všechny obchody.

Armáda střeží pobřeží

Město se podle redaktora proměnilo doslova v přízračné místo. Lidé se zde seskupují do menších hloučků a řeší společně výrobu Molotovových koktejlů. Jedná se v současné době asi o nejžádanější zbraň, kterou jsou občané připraveni použít proti ruským vojákům.

V centru ukrajinského města ale není vidět žádné vojáky ani válečnou techniku. Všechny armádní zdroje se shromažďují na okrajích města. Tam sledují situaci, vyčkávají, hlídají metropoli před ruskými jednotkami. Na ulicích se shromažďují pouze ti, co skutečně musí ven, nebo odvážlivci, které zahání policie.

Molotovovy koktejly doporučily místním úřady, píše server TV Nova. Občané by se v případě nutnosti měli s jejich pomocí bránit. Řada jedinců je ale ruskou agresí tak zničena, že mají v plánu zaútočit, jakmile bude na co. Molotovovy koktejly tak mnozí připravují nejen s úmyslem použít je pouze v případě nouze.

Zdroj: iRozhlas, TV Nova, iDNES

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články