Madame Mignon fascinovala svým tělem. Od pasu dolů vypadala jako tučňák

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
tucnaci zena
Zdroj: Profimedia

Narodila se pravděpodobně v roce 1910 a jmenovala se Ruth. Obě tyto informace jsou ale často doprovázeny spekulacemi. Jisté je, že v cirkusech vystupovala jako Madame Mignon a říkalo se jí také tučňáčí žena. Při pohledu na její fotografii je hned jasné proč.

Ruth se narodila se zakrnělýma rukama i nohama. Mohla se sice pohybovat, to ale pouze kolébavou chůzí, která připomínala tučňáka. I když její ruce nebyly zcela vyvinuté, mohla je používat a ani se nemusela příliš omezovat. A oproti jiným lidem, které jejich fyzické postižení dovedlo k cirkusu, ona měla výhodu.

Mnoho znetvořených cirkusáků se proslavilo tím, že byli zvláštní, ale na první pohled odpudiví. Ona ale byla přijímána jako někdo, kdo je sice jiný, ale vlastně to není až tak zlé, protože jí nějakým způsobem dělají krátké končetiny roztomilou. Odsud také vlastně pojem Mignon (francouzsky roztomilý) pochází.

V lásce jí postižení nebránilo

Ačkoli byla zvláštní, lidé ji milovali. Dva dokonce natolik, že si ji vzali. S prvním mužem se jí sice manželství po čase rozpadlo, porodila mu ale syna. V druhém případě si vzala kolegu akrobata, který vystupoval ve stejném cirkuse.

Ten měl bohužel po čase zranění, při kterém si nevratně poškodil končetiny. Pár ale dokázal, že všechno zlé je k něčemu dobré. Začal spolu vystupovat jako duo a diváci z jejich show byli nadšení. Díky tomu nikdy neměla rodina nouzi o peníze. Mignon se kromě cirkusů objevovala také na výstavách.

tucnaci zena

Zdroj: Profimedia

Své tělo velmi často vystavovala ve dvoudílných plavkách, protože její postižení tak lépe vyniklo. Nestyděla se za to, jaká je. Pracovala na tom, co dovedla, zlepšovala se v mnoha věcech a žila poměrně spokojený život.  I přesto, že byla jiná, se nikdy nevzdala.

Zmizela

Časem se Mignon začala učit hrát i na marimbu, bicí hudební nástroj, na který i se svým postižením dokázala zahrát neuvěřitelné věci. Postupně se ale její popularita začala vytrácet a mluvilo se o ní i jejím muži čím dál méně.

Nakonec v roce 1960 oficiálně ukončila svou kariéru. Podle některých odešla do důchodu, jiní ale měli za to, že trpěla zdravotními problémy, které jí už nepovolily dál vystupovat. Co se s ní dělo dál, nikdo neví. Jakmile zmizela z cirkusu, jako kdyby se propadla do země.

Někteří po ní pátrali a snažili se zjistit, kde skončila, zda stále žije s manželem nebo čemu se věnuje. Marně. Madame Mignon zůstala navždy tučňáčí ženou, která v pracovním životě ohromovala davy, soukromí si ale střežila jako oko v hlavě.

Zdroj: missioncreep.com, showhistory.com, thehumanmarvels.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články