Matka identifikovala mrtvé tělo jako své dítě a obvinila jeho otce. Ten byl však se synem na výletě

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Policie
Zdroj: Shutterstock

Poté, co policie vydala skicu mladého chlapce, který byl nalezen mrtvý na odlehlé horské stezce, ho identifikovala žena, která si myslela, že se jedná o jejího syna. Ten byl však v ten moment na úplně jiném místě. O případu informoval deník Daily Star.

Matka, která identifikovala policejní náčrt neznámé oběti vraždy jako svého vlastního syna, vyvolala pátrání, jen aby zjistila, že je její syn živý a nachází se na táboře se svým otcem.

Byli pouze na výletě

Tělo osmiletého chlapce bylo nalezeno poblíž města Mountain Springs na trase 160, hlavní dálnici vedoucí z Las Vegas v Nevadě. Státní policie zveřejnila náčrt a po pár hodinách ji kontaktovala matka Daniela Cisnerose s tím, že se jedná o jejího syna.

Koroner z okresu Clark jí ukázal fotografie těla a podle policejního poručíka Raye Spencera provedla žena identifikaci a uvedla, že se jedná o její dítě.

Žena řekla policii, že chlapcův otec José Montes-Herrera vzal Daniela a jeho staršího bratra Edena na výlet. Po muži a dětech bylo okamžitě zahájeno pátrání a také byla uspořádána tisková konference se žádostí o pomoc veřejnosti při pátrání.

Danielova matka se však mýlila. José a jeho dva synové právě stanovali v odlehlé části Utahu, kde je těžké chytit signál a být dostupný na mobilním telefonu. Teprve později, když se muž dostal do oblasti pokryté signálem, se začal Josého telefon plnit hlasovými zprávami od dotčených přátel a příbuzných.

Nečekaný zásah policie

Svůj příběh José sdělil časopisu Las Vegas Review Journal a dodal: „Dostal jsem desítky zpráv. Všichni se ptali: „Jste v pořádku? Jsou děti v pořádku? Opravdu jsi to udělal? A co děti? Ozval se mi každý, na koho si vzpomenete. Bylo to asi sto zpráv najednou.“

Muž se pokusil zavolat matce malých chlapců, aby jí sdělil, že jsou děti naživu. Jakmile však policie získala polohu mužova telefonu, vyrazila za ním a nečekaně ho na výletě překvapila.

„Než jsem se otočil, obklopilo mě asi sto až sto padesát policistů. Sundali mi tričko a ponožky. Bylo to trapné. Dva z policistů popadli mé děti a utekli s nimi pryč,“ řekl José.

Nyní je José uprostřed sporu s matkou dvou chlapců. Požadoval také veřejnou omluvu poté, co byl obviněn z vraždy vlastního syna. José dodal, že mu láme srdce vědět, že byl obviněn z ublížení svému dítěti.

Oběť vraždy zůstává neznámá a muž doufá, že se již brzy dočká veřejné omluvy od matky dětí a mužů zákona.

Zdroj: Facebook, Daily Star

Autor: František OlšaSouvisející články