Mladý Pákistánec se zoufale touží dostat do Česka. Má k tomu důvod, který by mohl obměkčit i Zemana

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
laska muslim
Zdroj: Shutterstock

Jmenuje se Abdulláh a je mu 23 let. V současné době se snaží překonat vzdálenost 7 000 kilometrů, aby se dostal do České republiky. Má k tomu dobrý důvod. Zda se mu to podaří, ale zatím není jisté.

Jeho ženě Ireně je 60. Vysoký věk ale není to jediné, co je rozděluje. Pákistánec se do bývalé učitelky zamiloval, když ji poprvé uviděl. Podle jeho slov se nikdy necítil podobně. Trval na tom, že s ní musí být. Jeho rodina mu nakonec dala požehnání.

„Bylo to poprvé, co jsem viděl Evropanku. Její blonďaté vlasy mě uchvátily. Jako muslim jsem se jí nesměl dotknout do svatby. Po obřadu jsme si ale konečně směli dělat vše, co jsme jen chtěli,“ popisuje Abdulláh.

Čtyři měsíce s jeho rodinou

Irena žila po svatbě v Pákistánu s Abdulláhem čtyři měsíce. Pak se rozhodla odletět zpět do České republiky. Tady mu zařizuje možnosti trvalého pobytu.

„Na 100 procent věřím, že poletím do České republiky. Chci být se svou ženou navždy. Teď se ve své zemi živím malováním pokojů. Až přiletím, vymaluji svůj dům a pak začnu pracovat,“ plánuje Abdulláh.

Zatímco jeho žena pro něho zařizuje víza, on pracuje na povoleních ve své rodné zemi. I přes velký věkový rozdíl pár věří, že se mu bude v České republice žít dokonale.

Prosím, pusťte mě za mou ženou

Abdulláh se smířil s tím, že dlouhé měsíce svou ženu neviděl. Ona se do Česka vrátila v březnu a od té doby jsou spolu v kontaktu pouze pomocí mobilního telefonu a sociálních sítí.

Smířil se i s tím, že s o tolik starší ženou nikdy nebude mít děti. I tak ji ale miluje a podle jeho slov je to láska na celý život. Teď touží jen po tom, aby se za svou ženou Irenou mohl dostat.

„Chtěl bych poprosit českou ambasádu a také Miloše Zemana, aby mi vízum udělil. Prosím, moc vás prosím, chci za svojí ženou,“ řekl.

Oba manželé doufají, že se jim nakonec skutečně podaří mladíka do České republiky dostat.

Zdroj: Daily Pakistan

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články