Muž maluje na silnicích penisy. Reaguje tak na častý problém

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
silice vymoly
Zdroj: Profimedia

Na Novém Zélandu stíhá policie muže kvůli tomu, že na tamních silnicích nakreslil už více než 100 penisů. Důvod, proč je tam kreslí, je zcela jednoduchý. Chce poukázat na problém, se kterým tamní úřady nic nedělají. Informuje o tom server The Guardian.

Muž z Nového Zélandu penisy kreslí především ve svém domovském městě Auckland. Malůvky ve fosforeskujících barvách na silnici podle dostupných informací zhotovuje už od roku 2018. Ale momentálně už úřadům došla trpělivost.

Dotyčný podle zahraničních informací dělal vše proto, aby upoutal pozornost tamních úřadů, aby s výmoly, které se na silnicích objevují čím dál více, něco začaly dělat. Jenže dostal jedinou reakci – úřady ho obvinily z přečinu ohrožení dopravy.

Muž své kresby i natáčí

Geoff Upson, silniční malíř, v jednom ze svých posledních videí dokonce ukázal i svůj výtvor. Jedná se o poměrně velký pyj v zářících barvách. Ve videu přitom upozorňuje na to, jak jsou takové výmoly a silnice nebezpečné.

„Úsek silnice odtud na druhý konec penisu je 48 metrů, šířka čar, které jsem udělal, je přibližně 1,2 metru,“ řekl Upson pro web The Guardian.

Aucklandské dopravní úřady už se nechaly slyšet, že se začnou případem zabývat. Podniknou s největší pravděpodobností právní kroky směrem k podezřelému. Úřady k věci chtějí přistoupit jako k obecnému ohrožení.

Minulý týden už muže kontaktovala policie, která se ptala na jeho malůvky na silnici ve tvaru mužských přirození. Podle příslušných orgánů takové chování nemohou akceptovat a na případné problémy měl poukázat i jiným, bezpečnějším způsobem.

Penisy na silnici i v Americe

Britská rada Middlesbrough v roce 2019 čelila podobnému problému, kdy se na silnici také objevily podobné obrazce. Ale tamní rada je do jednoho týdne ze silnic odstranila tím, že výmoly jednoduše opravila. Informovala o tom americká BBC. Upson má na svém kontě více než 100 malůvek penisů.

V roce 2015 měl muž z Manchesteru stejný nápad. Tamní vláda ale jeho jednání označila za ohrožující, hloupé, urážlivé a dle jejích slov se jednalo i o ztrátu času (úřadů) a plýtvání drahocennými zdroji. Tehdy muž pro BBC řekl, že úřady by si měly pro příště dávat na výmoly pozor.

Zdroj: Ivan GlaserSouvisející články