Nejmladší tatérka na světě: Tahle dívka drží jehlu v ruce už od 2 let. Podívejte se na její umění

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
mala taterka
Zdroj: Shutterstock

V České republice je zákonem stanoveno, že bez souhlasu rodičů si člověk do 18 let nesmí nechat dělat tetování. Stejně tak je tomu i v Německu, odkud pochází dnes devítiletá Maya Lu. Ani v jednom z těchto států ale není žádná hranice, od které se člověk sám může stát tatérem. Holčička tak může směle obsluhovat zákazníky, o které nemá nouzi.

Poprvé držela jehlu v ruce, když jí byly 2 roky. Po sedmi letech trénování na ovoci a tetování do dřeva se vypracovala natolik, že si k ní lidé z celého Německa jezdí pro kérky. A její rodina je nadšená, že mají doma takovou umělkyni. Především její otec Lily, který se k jejímu umění vyjádřil i v médiích.

On sám je tatérem, nikdy ale dceru k tetování nevedl. Ani jeho manželka Anuskatzz vyloženě nechtěla po dívce, aby se tomu věnovala. Oba jí řekli, že si může v životě vybrat. Po vzoru tatínka se ale Maya rozhodla. Zda jí to zůstane už napořád, není samozřejmě v tak nízkém věku jasné.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený maya lu – psyland 25 (@maya_lu_psyland_25)

Rychlé zlepšení

Podle rodičů je Maya talent. Ani jeden z nich si nedokázal představit, že když se začala jako úplně malá věnovat tetování, tak rychle vyroste a začne dělat kérky, které vypadají jako od profesionála. „Já a někteří přátelé jsme jí vždy ukazovali malé triky a bylo úžasné vidět její pokroky se strojem,“ říká Lily.

„Později se naučila různé techniky a používání větších i odlišnějších jehel. Je šílené ji vidět, jak tam sedí a prochází celým postupem sama a dělá tak velké kousky během krátké chvíle,“ doplnil v rozhovoru pro média. „Pokud bude v dospělosti dělat něco jiného, je to v pořádku, ale když se nad tím zamyslím, tohle není nejhorší práce pro obživu.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený maya lu – psyland 25 (@maya_lu_psyland_25)

Lily byl zároveň také prvním člověkem, kterého Maya potetovala. Dnes má na svém kontě ale několik spokojených zákazníků, a někteří se k ní dokonce i opakovaně vrací. Ona sama si tetování užívá a tvrdí, že v budoucnu bude takovým tatérem jako její tatínek.

Opice a velká jehla

Každý tatér má svůj styl a něco, co tetuje nejraději. Maya má jasno v tom, že nejlépe se jí daří tetovat pomocí velké jehly. Jejím oblíbeným motivem pak je opice, kterých vytetovala zákazníkům už desítky. Proč právě tohle zvíře? Jako malá se ho zkrátka naučila pro jeho jednoduchost jako první kreslit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený maya lu – psyland 25 (@maya_lu_psyland_25)

„Miluji opice a práci s velkou jehlou. Můj nejoblíbenější kousek dosud je opice, kterou jsem udělala na mém kamarádovi Angelovi. Chci poděkovat všem, kteří už ode mě tetování mají,“  říká dívka. Doufá, že se k ní i nadále budou na tetování lidé hlásit.

Prozatím nemá o zákazníky nouzi. Tetuje v podniku, který patří jejímu otci, takže když právě přijde zákazník k některému z jejích kolegů, minimálně se o její práci zajímá a pak se o informace podělí s přáteli. Tímto způsobem se pověst o nejmladší tatérce světa šíří velmi rychle.

Zdroj: Instagram, dailymail.co.uk, republicworld.com, timesnownews.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články