Nudisty naháněl jelen tak dlouho, až se ztratili v lese. Přístup policie byl nekompromisní

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
jelen utok
Zdroj: WildMedia/Shutterstock.com

Dvojice nudistů se na pláži u Sydney opalovala, když ji z ničeho nic vystrašil jelen, který ji zahnal do přilehlých lesů v národním parku. Jenže oba muži se následně v lesích ztratili a museli si přivolat pomoc, což se jim nakonec moc nevyplatilo. Informuje o tom agentura AP.

Když se dva nudisté ztratili, snažili se cestu ven najít sami. Když se jim to ale samotným nedařilo, rozhodli se přivolat pomoc. Do jejich hledání byli zapojeni záchranáři, zdravotníci i policejní letoun.

Podle policejního záznamu byl devětačtyřicetiletý muž v době nalezení částečně oblečený, zato jeho mladší, třicetiletý společník byl zcela nahatý, na zádech měl pouze batoh.

Jsou to hlupáci, řekl policista

„Vystavit lidi riziku opuštěním domova bez řádného důvodu… pak se ztratit v národním parku, odvést důležité zdroje od zdravotnických operací. Myslím, že by se měli stydět,“ řekl policista Fuller, který oba muže prohlásil za hlupáky.

Australská policie v neděli pokutovala celkem 44 lidí, kteří se dopustili porušení protikoronavirových opatření. To se týká i těchto dvou mužů. Každý z nich dostal pokutu 5 tisíc australských dolarů, což v přepočtu činí zhruba 16 tisíc korun.

V pátek totiž vláda v australském městě Sydney vyhlásila dvoutýdenní karanténu, kdy omezila pohyb lidí ve venkovních prostorách. Důvodem je objevení šíření nakažlivé mutace koronaviru známé pod označením delta, která se vůbec poprvé objevila v Indii.

Opatření napříč celou Austrálií

Podle agentury Reuters se podobná opatření dotkla i jiných australských regionů, které v návaznosti na nový druh mutace nic nepodcenily. Podle agentury tato opatření v určité míře ovlivní zhruba 20 milionů obyvatel, což je necelých 80 procent populace.

I přes tyto komplikace Austrálie patří k těm vyspělým zemím, kterým se podařilo boj s koronavirem vyřešit poměrně rychle a bez větších komplikací. A to především díky rychle nastaveným a přísným opatřením.

V Austrálii, kde je podle dostupných informací zhruba 25 milionů obyvatel, se od začátku pandemie virem nakazilo zhruba 30 500 lidí. A na onemocnění covid-19 zemřelo v zemi podle zahraničních zdrojů 910 lidí.

Zdroj: Associated Press

Autor: Ivan GlaserSouvisející články