Pes své paničce pomohl při domácím porodu. Dítěti dělá dodnes bodyguarda

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
pes porod
Zdroj: Profimedia

Většina žen chce mít u porodu nějakou tu oporu. Tou bývá manžel, partner, nebo pokud to jinak nejde, třeba někdo z rodiny. Jen málokomu se ale poštěstí, aby měl jako psychickou výpomoc čtyřnohého kamaráda.

Kristin Waner je porodní asistentka, která se zároveň věnuje i pořizování poporodních fotografií. Když sama otěhotněla, věděla hned, že chce rodit doma. Samozřejmě když nastal velký den, přivolala si pomoc porodní duly.

Rodit v kruhu rodiny pro ni bylo velkým snem. Nenapadlo ji ale, že její pes Ranger vycítí, že se něco děje, a bude jí celou dobu podporovat a psychicky jí pomáhat.

Rodina pro ni udělala hodně, přesto byla Kristin za Rangera neskutečně vděčná.

Kontroloval ji, ale dopřál jí klid

„Ranger vždy přiběhl, aby se ujistil, že jsem v pořádku. Je zvyklý mi skákat do náruče, ale věděl, že teď nesmí, protože mám v břiše miminko. Pomazlil mě a zase odběhl, nechal mě odpočívat a nebudil mě. Když pak přišly kontrakce, vnímal mou bolest,“ popisuje Kristin.

„Rodila jsem do vody, konkrétně do nafukovacího bazénku. Celou dobu byla přítomná porodní dula, kdyby se něco stalo. Podporovala mě celá rodina, přesně tak jsem si to vždy přála. Ale u lidí tak nějak víte, že vás chápou, že rozumí situaci,“ vysvětluje.

porod pes

Zdroj: Profimedia

U Rangera ji ale podle jejího vyprávění překvapilo, že pes rozumí všemu, co se děje. Jako kdyby se těšil na nového člena rodiny, jako kdyby věděl, že musí být nablízku, ale zároveň musí být k novopečené mamince a později i k malému miminku ohleduplný.

Od začátku s ní

Kristin nakonec porodila holčičku. Celá rodina z ní byla ten den nadšená a ani Ranger neskrýval radost. Holčičku si očichal, opatrně se k ní přitulil.

Ani ho ale nenapadlo, že by na ni měl skočit nebo jí jinak nechtěně ublížit. Když si pak Kristin s dívenkou lehla do postele, pes se k nim přitulil.

Dnes jsou to už tři roky od události a Ranger je podle všeho pořád s holčičkou. Nespustí z ní oči a hlídá jí.

Když byla úplně malá, zahříval ji v postýlce, když se začala batolit, běhal za ní, jakmile začala chodit, věděl, že si s ní může hrát. Kristin se nad jejich přátelstvím doslova rozplývá.

Původně se prý bála, že by pes mohl miminku ublížit. Když ale ještě před porodem viděla, jak Ranger vnímá vážnost situace, došlo jí, že jsou to naprosto zbytečné obavy. Od narození má holčička bodyguarda, který ji bude ještě dlouhé roky strážit.

Zdroj: Profimedia, curiousdoodle.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články