Pohřešovaná nezletilá dívka se našla po roce a půl v pořádku. Unesl ji někdo z rodiny

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Holka v kleci
Zdroj: Shutterstock

Dnes osmnáctiletá Daphne Westbrook byla pohřešovaná od října 2019 po tom, co byla na návštěvě u svého otce. Dívku našli v pořádku, policie přesto musela jedno pátrání rozjet. O případu informoval server People.com.

Pátrání po tehdy sedmnáctileté dívce z Tennessee bylo ukončeno. Daphne byla nalezena v bezpečí ve městě Samso ve státě Alabama. Tuto informaci oznámila v pátek vyšetřovací kancelář v Tennessee. Další okolnosti jejího momentálního stavu nebyly pro média zveřejněny.

Policie stále pátrá po nevlastním otci

„Jsme vděční, že je Daphne v bezpečí a její otec už ji nemůže držet. Především je skvělé, že můžeme říct její matce, že se nadále o svou dceru nemusí bát, že je v pořádku a její otec ji už neukrývá,“ uvedla prokuratura tamějšího okresu na svém oficiálním facebookovém profilu.

Vyšetřování však stále trvá. Policie nyní pátrá po již zmíněném otci Johnu Westbrookovi. Fakt, že je Daphne v pořádku, nemění nic na tom, že se pravděpodobně dopustil únosu vlastní dcery.

Daphne bylo sedmnáct let, když byla naposledy spatřena ve městě Chattanooga v říjnu 2019, zatímco byla na víkendové návštěvě v domě svého nevlastního otce Johna Westbrooka.

Ten zůstává na svobodě. Je hledán na základě obvinění z únosu a hrozí mu trest odnětí svobody. Je podezřelý z toho, že svou dceru omámil, aby se podvolila jeho vlivu a on ji mohl ovládat.

Matka řekla o svém posledním kontaktu s dcerou to, že ji prosila, aby mohla svůj návrat domů odložit o několik hodin, protože se chtěla ještě projít se psem a se svým kamarádem. Domů už se ale nevrátila.

Až vloni v říjnu byla Daphne přidána do online registru pohřešovaných dětí. V březnu pak měla poslat zprávu svému kamarádovi, že uvažuje o tom, že si ublíží.

Matka zveřejnila pro dceru vzkaz

V reakci na to její matka veřejně promluvila a doufala, že Daphne její vzkaz uslyší: „Chceme, abys věděla, že se na tebe nikdo nezlobí. Milujeme tě. Není to tvoje chyba, že jsi v takové situaci. Potřebuji vědět, že jsi v pořádku. Dala bych všechno na světě, abych měla jistotu, že se ti nic nestalo,“ vzkázala jí.

Autor: Julie BordášováSouvisející články