Policie zastřelila v americkém Tennessee ozbrojeného studenta. Jeden policista byl postřelen

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
policie usa
Zdroj: Rosemary Ketchum / Pexels.com

Policisté zneškodnili včera odpoledne ozbrojeného mladíka na škole Austin-East Magnet High School v americkém městě Knoxville ve státě Tennessee. Student se nechtěl vzdát a po jednom ze zasahujících policistů začal střílet. Ten skončil v nemocnici. Mladík byl podle policie studentem školy.

V pondělí 12. dubna okolo 15. hodiny místního času (cca 21 hodiny u nás) začal jeden ze studentů střední školy Austin-East Magnet střílet ve svém kampusu. Uvedla to agentura Reuters.

Jeden zraněný

Policie na místo dorazila poté, co obdržela sérii hlášení o střelbě. Ozbrojeného mladíka poté našla na záchodech.

Podle mluvčího tennesseeského vyšetřovacího úřadu Davida Rausche začal podezřelý na zasahující policisty střílet a jednoho z nich zasáhl do stehna. Police tedy opětovala palbu a mladíka zabila.

Dále policie oznámila, že šlo o jednoho ze studentů školy. Motiv činu zatím není jasný.

Postřelený policista byl převezen na operaci do zdravotního střediska Tennesseeské univerzity. Podle starostky města Indye Kincannonové je v pořádku.

„Je při vědomí a v dobré náladě…Poděkovala jsem mu za to, že nasadil svůj život pro záchranu studentů a zaměstnanců školy. Odpověděl, že bude raději zraněný on, než aby se něco stalo někomu jinému,“ řekla Kincannonová v rozhovoru pro televizi CBS.

Policie zpočátku mluvila o několika obětech. Kromě postřeleného policisty a útočníka se však nakonec údajně nikomu nic nestalo.

Úřady po přestřelce školu uzavřely a studenti, kteří do incidentu nebyli zapletení, byli puštěni ke svým rodičům. Ti si své děti mohli vyzvednout na provizorním stanovišti na školním baseballovém hřišti.

Útoky ve Spojených státech

Nejde o ojedinělý útok. Agentura Reuters poznamenala, že ve čtvrti Austin-East letos již při jiné střelbě přišli o život čtyři další studenti střední školy.

V Texasu zase minulý týden zaútočil jeden zaměstnanec na továrnu, ve které pracoval, přičemž zabil jednoho člověka a dalších šest zranil.

Autor: Petr HejčlSouvisející články