Poslíček zůstal v šoku poté, co mu bohatý turista zanechal ve své závěti „malé jmění“. To byste chtěli také zažít

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Poslicek v hotelu
Zdroj: Shutterstock

Ještě donedávna byl Taskin Dasdan jen obyčejný turecký poslíček v hotelu Korumar Hotel De Luxe v Aydinu. V něm pracuje již od roku 1990 a za svou kariéru zažil hosty méně či více příjemné. Několik si jich ale zapamatoval a je si jisté, že na setkání s nimi nezapomene. A patří k nim i jeden Brit, který navštěvoval hotel pravidelně.

Charles George Courtney byl bohatý Brit z Hastingsu. Rád si užíval volno, a jelikož věděl, kde je mu dobře, nehledal nová místa. Na dovolenou se vracel každý rok na jedno jediné místo, právě do výše zmíněného hotelu, kde se mu už po první návštěvě velmi zalíbilo.

Každý rok zhruba stejnou dobou očekával Taskin jeho návštěvu. Dalo by se říci, že se na něho i těšil, věděl, že jde o hosta, který nedělá problémy, dává velká dýška a rád si s personálem popovídá. Ani tak ale netušil, jak moc přirostl váženému muži k srdci.

Cítil se u nich jako doma

Taskin se snažil s každým hostem jednat tak, aby se na hotelu cítil jako doma. Ale někteří to ocenili více, jiní zase méně. Někteří lidé nejsou podle jeho slov příliš nadšení, když si s nimi chce povídat, zatímco jim pomáhá s kufry. Ale pan Courtney byl jiný.

S radostí sdílel s Taskinem i se zbytkem hotelového personálu zážitky z  cest, svěřoval se se svými trápeními a nebylo mu hloupé říci si o pomoc, když si s něčím nevěděl rady. Vracel se na místo pravidelně a vždy poděkoval za to, že se mohl na hotelu cítit tak skvěle.

Pro všechny v hotelu byl váženým zákazníkem nejen kvůli výdělkům, které podniku poskytl, ale také proto, že zkrátka bylo vidět, jak dobrý člověk to je. Nikdo ale netušil, že díky němu nakonec Taskin a několik dalších lidí v podniku tolik zbohatnou.

Většinu svého majetku zanechal poslíčkovi

Když po smrti Charlese George Courtneyho rodina zjistila, že v závěti většinu svého jmění odkázal do zahraničí, byla v šoku. To ale nebylo nic proti šoku, který zažil Taskin, když s ním poprvé jednaly úřady. Nejprve si myslel, že jde o nějaký vtip a požádal je po telefonu, aby se obrátily na ředitele hotelu.

To se také stalo a mladý poslíček se tak nakonec dozvěděl, že právě on zdědil po muži poměrně velkou finanční částku a navíc i několik jeho kolegů dostalo vyšší obnos peněz údajně za to, jak se o něho v hotelu starali. Kolik přesně jim muž odkázal, známo není, jedná se ale podle všeho o velké peníze.

„Charles vždy přespával v místnosti 401. Dodnes té místnosti říkáme Charlieho pokoj. Nemůžu uvěřit tomu, co pro nás ten chlap udělal,“ řekl médiím poslíček Taskin se slzami dojetí v očích. Seknout s prací se prý ale nechystá. To, že zbohatl, nemění nic na tom, že má rád hotel a hosty, o které se může denně starat.

Zdroj: metro.co.uk, dailystar.co.uk, dailymail.co.uk

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články