Předpověď Trumpovy neteře se pomalu naplňuje. Strýc je sociopat a při pádu nás vezme všechny s sebou, řekla

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
donal trump proslov
Zdroj: Profimedia

Spojené státy americké zažívají jeden z nejrozpačitějších začátků roku ve svých dějinách. Po prezidentských volbách, které proběhly v prosinci roku 2020, se situace ve společnosti neuklidnila, spíše naopak. Donald Trump dál rozděluje společnost svými výroky o zmanipulovaných volbách. Naplňují se tak slova jeho neteře Mary L. Trumpové, která už před časem varovala před reakcí svého strýce na prohrané volby.

Donald Trump stále tříští společnost svými neustálými tvrzeními, že výsledky voleb byly zmanipulovány, ačkoliv k tomu nikdy nepředložil žádný důkaz, což potvrdil i Nejvyšší soud, který zamítl žalobu některých států na výsledky voleb.

Útok na budovu Kongresu

Napětí ve společnosti vygradovalo 6. ledna 2021. Trump totiž přednesl projev před svými příznivci, kde opět několikrát zopakoval, že volby prohrál podvodem. Sám je vyzval k tomu, aby šli před budovu Kongresu a dali najevo svůj nesouhlas s výsledky voleb. „Budeme muset bojovat mnohem tvrději. (…) Protože když budeme slabí, tak si svoji zemi zpátky nevezmeme. Musíte ukázat sílu, musíte být silní,“ řekl během projevu.

Stovky Trumpových příznivců vnikly do budovy Kapitolu, kde právě probíhalo jednání, které mělo potvrdit výsledky prezidentských voleb a jako vítěze oficiálně vyhlásit demokratického kandidáta Joea Bidena. Následkem tohoto vniknutí bylo pět mrtvých, padesát zraněných, několik desítek zatčených a obrovské škody na majetku.

Neteř Donalda Trumpa to předpovídala

Celý tento incident potvrdil slova neteře Donalda Trumpa, která již dva týdny před volbami pro deník The Guardian prohlásila: „Ví, že je v zoufalém stavu, takže nebude brát žádné ohledy, bude vyvolávat ještě větší chaos a dál rozdělovat společnost, a bude-li padat, tak nás vezme všechny s sebou.“

Mary L. Trumpová má se svým strýcem několik sporů. Loni na něj podala žalobu. Viní Donalda a jeho sourozence, že jí odepřeli adekvátní podíl na dědictví po jejich otci, na které měla nárok po smrti svého otce Freda Trumpa mladšího.

Prezidentova neteř rovněž napsala knihu Too Much and Never Enough: How My Family Created the World’s Most Dangerous Man, kde jej označila za sociopata a lháře.

Jako vystudovaná psycholožka v knize popsala, jak se na Donaldu Trumpovi podepsala drastická výchova jeho otce. „Donald je jednoduše slaboch, jeho ego je křehké a on jej musí neustále posilovat, protože hluboko v sobě tuší, že není tím, kým tvrdí, že je,“ napsala Trumpová.

Tyto rysy se podle ní projevují i nyní, po prohraných prezidentských volbách. Pro britskou televizi Channel 4 uvedla, že by bylo nejlepší prezidenta okamžitě odvolat na základě 25. dodatku Ústavy Spojených států amerických a nečekat na konec mandátu. „Není čas na žádné dlouhé přemítání. Je třeba rychle jednat,“ uvedla na konec.

Autor: Markéta KrejčíSouvisející články