Rotvajleři napadli desetiměsíční holčičku, zatímco byl otec na zahradě. Otřesnou událost přiblížil policista

od Nikola Jaroschová
1 minuta čtení
rotvajler
Zdroj: Shutterstock

Tatínek desetiměsíční holčičky jen na chvíli odběhl na zahradu a v tu chvíli na ni zaútočili jejich rodinní rotvajleři. Tragická událost se stala ve Willow Spring ve státě Severní Karolína ve Spojených státech amerických. Psi by měli být utraceni.
Je to vždy velice smutné, když při tragické nehodě přijde o život malé dítě. Obzvlášť když smrt způsobí v podstatě členové rodiny.

Otec opustil místnost jen na chvíli

K incidentu došlo ve večerních hodinách, kdy otec na okamžik odešel z místnosti, kde malá Malia byla. Nechal ji tam samotnou, protože potřeboval dojít přesunout zavlažovač na zahradě jejich domu.

Nervalo to ani několik minut, když z domu uslyšel nezvyklý hluk. Vrátil se zpět a našel dcerku, která nereagovala.
Ihned zavolal pohotovost. Holčička ale na místě zemřela a přivolaní záchranáři ji už nedokázali přivést zpět k životu.

O tom, co se přesně stalo, promluvil šerif místní policie k novinářům během tiskové konference na místě činu. „Otec nechal dítě bez dozoru jen pár minut,“ řekl pro People.

Psi zaplatí životem

Dále novinářům sdělil, že vzhledem k tomu, že psi dítě zabili, je to důvod k jejich usmrcení. Událost označil za tragickou nehodu.

Všichni se dnes modlí a myslí na pozůstalé rodiče malé Malie, otce Scotta Winberryho a matku Biancu Patel, kteří se musejí vyrovnat s touto strašnou ztrátou. Což jistě nebude vůbec lehké.

Dva rotvajleři byli po incidentu odvedeni úředníky pro kontrolu zvířat.

Ředitel organizace pro kontrolu zvířat místního okresu potvrdil informaci, že oba psi byli okresem považováni za nebezpečná zvířata.

Přestože při útocích psů na lidi bývá ve velké většině na vině páníček dotyčného psa, zákony jsou jasné, a jakmile pes napadne člověka, navíc v tomto případě malé dítě, které útok nepřežilo, není téměř žádná šance, že by o osudu těchto dvou psů bylo rozhodnuto jinak.

Zdroj: The Sun

Autor: Julie BordášováSouvisející články