S mrtvolou své pacientky tančil u okna. Příběh vyšinutého doktora, který vám hlava nevezme

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Carl Tanzler
Zdroj: Florida Keys--Public Libraries, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Ačkoli se v minulosti našli i lidé, kteří ho považovali za romantika, jenž neudělal nic špatného, pravdou je, že to, co Carl Tanzler provedl, bylo nehumánní, nemorální a pro většinu z nás nepředstavitelné. Nakonec byl za své činy lékař, který úplně znesvětil nejen své povolání, ale především pacientku a její rodinu, potrestán.

Carl Tanzler byl lékař, který sám sebe považoval za uznávaného vynálezce a s oblibou o sobě mluvil jako o bývalém kapitánovi ponorky. V roce 1927 se poprvé setkal s jednadvacetiletou Marií Elenou Milagro de Hoyos. I přes velký věkový rozdíl se do ní okamžitě zamiloval.

Tanzler už dlouhé roky před setkáním s touto pacientkou tvrdil, že se mu ve snech zjevuje plavovlasá žena, která má být jeho životní láskou. A když potkal Elenu, okamžitě prý věděl, že je to ona. Naneštěstí pro něho trpěla dívka tuberkulózou.

Úplně zanevřel na lékařské metody

Tuberkulóza byla tehdy nemoc, na kterou se běžně umíralo. Carl věděl, že pokud nenajde lék, jeho dívka brzy zemře. A proto se ji pokoušel léčit všemi možnými způsoby. To zahrnovalo shánění léků u šarlatánů, ale i porušování lékařské mlčenlivosti při získávání informací.

S rodinou Eleny se Carl dohodl, že k ní bude pravidelně docházet domů, kde ji léčil soukromě. Dokonce tajně převezl i rentgenové zařízení ze svého pracoviště. Nicméně to vše nebylo k ničemu.

Elena zemřela na komplikace spojené s tuberkulózou v roce 1931. Ani to ale doktora nezastavilo od jeho šílené lásky k ní. Rozhodl se, že jí i po smrti věnuje úplně všechno. A jeho rodina dary přijala.

Věděli to

Ačkoli rodina Eleny věděla, že to doktor vše dělá proto, že byl do dívky zamilovaný, když se nabídl, že zaplatí soukromé mauzoleum a nabalzamování těla dívky, aby zůstala co nejdéle ve své podobě, její příbuzní souhlasili.

Neměli co ztratit a to, co jim Carl nabídl, pro ně znamenalo hodně. Nikdo ale netušil, že Carl bude nakonec jediný, kdo má klíč od mauzolea. Každý den chodil k Elenině hrobu a povídal si s ní. Až jednoho dne s tímto zvykem přestal.

Viděli ho tančit s ní u okna

Rodině bylo divné, že už Carl Tanzler za jejich dcerou nechodí. Navíc si hodně lidí povšimlo, že muž v poslední době nakupuje hodně dámských věcí, mezi kterými bylo i oblečení a parfémy.

Když pak jednoho podvečera viděl v Tanzlerově domě jakýsi chlapec doktora tančit s něčím, co vypadalo jako vosková figurína, vše vypověděl Elenině rodině. Její sestra Tanzlera konfrontovala a poté, co ji vpustil domů, zděsila se.

V jeho posteli leželo něco, co vypadalo jako panenka lidské velikosti. Ve skutečnosti to ale bylo zachovalé tělo její sestry Eleny. Celé ty roky ji Carl udržoval pomocí dezinfekcí a voskování, její tělo vycpal, aby vypadalo jako živé i poté, co se většina orgánů smrskla a propadla dovnitř.

Elena měla také skleněné oči, na hlavě implantované lidské vlasy, ukázalo se, že Tanzler s ní dokonce i pravidelně spal. Staral se o její fyzické i psychické potřeby, jako kdyby byla živá. Žena po tomto zjištění okamžitě zavolala policii.

Za znesvěcení hrobu a porušení celé řady zákonů byl poslán Tanzler do vězení a byl také vyšetřován psychology. Ačkoli se našlo pár těch, kteří o něm prohlásili, že je pouze morbidní romantik, to, co provedl, zkrátka ve světě nemá obdoby.

Zdroj: atlasobscura.com, YouTube.com, birdinflight.com
Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články