Schumacherův přítel informoval o jeho zdravotním stavu. Prozradil, jak je teď na tom

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Michael Schumacher
Zdroj: cristiano barni / Shutterstock.com

Michael Schumacher je legenda formule 1, která se zranila během lyžařského zájezdu ve Švýcarsku v roce 2013 a utrpěla traumatické poranění mozku. Schumacherův bývalý šéf poskytl informace o tom, jak moc si po nehodě zůstali blízcí a jak vypadá péče o zdraví této sportovní ikony. Informace se objevily v britském deníku Daily Express.

Bývalý šéf týmu Michaela Schumachera Jean Todt odhalil, že neustále navštěvuje svého starého přítele, jehož stav zůstává i po hororové lyžařské nehodě v roce 2013 záhadou.

Psychická podpora od blízkého přítele

V rozhovoru pro italský deník Corriere della Serra bývalý šéf uvedl, že vidí Michaela alespoň dvakrát měsíčně. „Nenechávám ho být sám. On, jeho manželka Corinna, rodina, všichni máme mnoho skvělých zážitků,“ řekl Todt.

V prosinci 2013 utrpěl Schumacher těžké poranění mozku, když při lyžování mimo sjezd narazil hlavou do skály. Navzdory tomu, že měl nasazenou lyžařskou helmu, utrpěl velmi vážná zranění.

Po nehodě byl převezen do nemocnice a udržován v kómatu, zatímco lékaři pracovali na záchraně závodního šampiona. V roce 2014 uvedl magazín Telegraph, že byl závodník propuštěn do domácí péče ochrnutý a na invalidním vozíku.

„Michael je v nejlepších rukou a v jeho domě je o něj dobře postaráno. Nevzdává se a bojuje dál,“ uvedl Todt. Zmínil také, že jejich vztah není úplně stejný, jako v minulosti býval.

Rozhodnutí činí Schumacherova manželka

O tom, kdo Schumachera navštíví, rozhoduje jeho žena. Ta je hlavním důvodem tajemství kolem Schumacherova stavu. O sedminásobném šampionovi s médii nemluví a snaží se držet veškeré informace v soukromí.

Sama rodina se vyjádřila ke zdravotnímu stavu známé legendy. „Můžete si být jisti, že je v těch nejlepších rukou a že děláme vše, co je v lidských silách, abychom mu pomohli. Pochopte, že plníme Michaelovo přání a uchováváme informace o jeho zdravotním stavu v soukromí,“ uvádí se v prohlášení.

O legendě má být natočen dokument. Veškeré informace, které se v něm objeví, musí schválit jeho manželka, která v minulosti zakázala návštěvy lidem, u kterých se obávala, že by na veřejnost vynesli informace o závodníkově zdravotním stavu.

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone uvedl, že očekává, že bude Schumacher jednoho dne schopen odpovídat na dotazy týkající se jeho zdraví sám. „V tuto chvíli s námi není. Až mu bude lépe, odpoví na všechny otázky,“ dodal.

Autor: František OlšaSouvisející články