Sinéad O’Connor promluvila o zneužívání v dětství a svém největším skandálu. Fanouškům oznámila špatnou zprávu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
sinead o connor
Zdroj: s_bukley / Shutterstock.com

Kontroverzní irská zpěvačka nemá sebemenší problém se odlišovat a přijít s názory, se kterými společnost nemusí souhlasit. Pravidelně se vyjadřuje k týrání, válkám, ženským právům nebo náboženství. Na sociálních sítí twitter teď oznámila konec kariéry. Zprávu přinesl magazín Deadline.

Je to tři roky, co Sinéad O’Connor konvertovala k islámu. Její nové jméno zní tedy oficiálně Shuhada Sadaquat.

Dlouhodobá nenávist vůči katolíkům ji dovedla až k roztrhání fotografie papeže Jana Pavla II. Stalo se tak skoro před třiceti lety v televizním pořadu Saturday Night Live před zraky milionů diváků.

„Vždy jsem chtěla zničit fotku papeže, kterou měla moje máma. Představovala lži, lháře a zneužívání. Nikdy jsem nevěděla kdy, kde a jak ji zničím, ale věděla jsme, že ji zničím, až přijde správná chvíle,“ vypisuje ve své knize nenávist vůči katolické církvi slavná irská zpěvačka.

Svého činu nelituje, ačkoli jak sama říká, věděla, že rozpoutá válku.

Zpěvačka ráda vybočuje

Není to jediné její kontroverzní vystoupení či názor. Obecně je známo, že jí nezáleží na tom, co si o ní kdo myslí. „Nemusím být jednička. Nemusím být oblíbená. Nemusí mě nikdo zvát na předávání amerických hudebních cen,“ řekla zpěvačka, která se netají psychickými problémy.

V show Oprah Winfrey se svěřila, že ji trápily myšlenky na sebevraždu, o osm let později ji dokonce oznámila na svém facebooku. Skončila v péči psychiatrů. Pár let na to byla nezvěstná a pátrala po ní policie. V roce 2017 se přiznala, že byla v dětství zneužívána vlastní matkou. Celá její kariéra měla tak vždy lehce skandální nádech.

Oznámila konec

„Tímto oznamuji svůj odchod z turné a práce v nahrávacím průmyslu. Zestárla jsem a jsem unavená,“ napsala rodačka z Dublinu.

„To není smutná zpráva. Je to neuvěřitelně krásná zpráva. Válečník ví, kdy by měl ustoupit. Byla to čtyřicetiletá cesta. Je čas postavit se na nohy a uskutečnit další sny,“ dodala k vyjádření na twitter čtyřiapadesátiletá zpěvačka.

Konec přijde na začátku příštího roku po vydání jedenáctého alba a posledního turné.

Autor: Alžběta KubátováSouvisející články