Skákací hrad explodoval a vyletěl osm metrů do vzduchu. Bohužel však nebyl prázdný

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Skakaci hrad
Zdroj: Shutterstock

Dvě malá děvčata jsou ve vážném stavu poté, co skákací hrad náhle explodoval a vyletěl do výšky osmi metrů. Děti ve skákacím hradu byly odhozeny přes kovový plot na koleje tramvají. Neštěstí popsal deník Daily Mail.

Na místě činu byly natočeny záběry, které ukazují paniku v ruském městě Barnaul, kde se uvolnil obrovský nafukovací hrad a uvrhl do vzduchu děti ve věku tří a čtyř let. Tři další chlapci vyvázli z nekontrolovatelného hradu bez zranění.

Těžká poranění způsobená lidskou nedbalostí

Tříletá Anna utrpěla otřes mozku a zlomeninu páteře. Další dívka, čtyřletá Vika, utrpěla zlomeninu lebky a skončila s poraněnými plícemi a žaludkem poté, co byla po dopadu vymrštěna pět metrů od skákacího hradu.

Dospělí, kteří se v místě tragédie nacházeli, okamžitě spěchali k hradu, aby zkontrolovali, zda se v něm nenachází další děti. Vyšetřovatelé zkoumají příčinu nehody poblíž nákupního centra a uvedli, že k ní pravděpodobně došlo v důsledku silného větru.

Svědci však toto vyjádření popírali a tvrdili, že na místě nefoukal vůbec žádný vítr. Prý slyšeli zvuk výbuchu, který byl zřetelný i o několik ulic dále. „Jaký vítr? Pracuji jednu zastávku autobusu od tohoto místa, ale i my jsme slyšeli ránu,“ řekla Anastasia Dolamtova.

Vyšetřování v plném proudu

Žena, která pracuje nedaleko místa události, vyzvala vyšetřovatele, aby zkontrolovali přesnou příčinu nehody. Zprávy místních obyvatel uvádějí, že některá lana nebyla zajištěna a v rozporu s bezpečnostními požadavky byl skákací hrad připoután k plotu.

„Skákací hrad neměl žádnou ochrannou podložku a třel se o asfalt, což mohlo způsobit výbuch,“ řekl jeden ze svědků. Ruský vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení týkající se incidentu a kontaktoval majitele atrakce.

Místní poslanec Sergej Pisarev dodal, že atrakce nebyla řádně zajištěna a kvůli jejímu nadměrnému zahřívání vyletěla do vzduchu.

Dále si pak stěžoval, že na atrakci nebyly provedeny řádné bezpečnostní kontroly. Dle dostupných informací bylo zjištěno, že je atrakce nyní mimo provoz. Vlastníci skákacího hradu byli zadrženi a celý incident se vyšetřuje.

Autor: František OlšaSouvisející články