Sloní muž: Některým se hnusí, jiní ho uctívají. Může za to strašlivá nemoc

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
sloni muz
Zdroj: Profimedia

Jmenuje se Kanai Das. Je ale známý spíše pod přezdívkou Sloní muž. Lidé ho pravidelně vídají žebrat na nádraží nedaleko jeho obydlí. Kvůli svému vzhledu si totiž bohužel nemůže najít práci. Někteří lidé se ho bojí a zdálky si na něho ukazují, jiní ho uctívají a občas mu nějaký ten drobák hodí. Je to ale málo na to, aby uživil sebe a svou adoptivní matku.

Kanai se narodil s postižením, které se nazývá neurofibromatóza. Z obličeje mu na čele visí výrůstek zrohovatělé kůže, který se neustále zvětšuje. Když byl chlapec malý, nevypadalo to tak závažně, i přesto ho ale jeho biologická matka opustila. On měl tehdy štěstí v neštěstí.

Ujala se ho adoptivní matka, která se už dříve starala o šest jiných dětí. Posle svých slov ho zkrátka nemohla nechat v ústavu a musela se o něho postarat. On se dnes snaží jí tuto laskavost oplatit. Jenomže si za den vyžebrá sotva pár liber a jeho zdravotní stav se zhoršuje.

Už téměř nevidí, mluví se mu velmi špatně

Kanai Das vzpomíná se smutkem na časy, kdy ještě mohl svět pozorovat oběma očima. Dnes mu ale kůže na obličeji připomínající chobot zasahuje do celého levého oka a na to pravé vidí jenom minimálně. Jelikož výrůstek spadá až do oblasti úst, muži se také velmi špatně mluví.

„Viděl jsem se v zrcadle před několika lety, ale teď vidím jen hromadu kůže. Ani si nepamatuji, jak jsem předtím vypadal,“ svěřil se v médiích muž, který by si přál žít šťastný život a fungovat jako všichni ostatní. Jenomže to bohužel není možné, a on je tak rád alespoň za nějaké peníze, které mu lidé na ulici hodí.

„Měli byste vidět, kolik mu dají, když je nějaký svátek. Hlavně mu však žehnají. On požehnání potřebuje, jelikož žije velmi bolestivý život,“ tvrdí jeho adoptivní matka. Ráda by synovi nějak pomohla, bohužel pravděpodobně neexistuje způsob, jak pro něho zajistit normální život.

Někteří ho považují za ztělesnění boha

Pro mnoho lidí je Kanai netvorem, hnusí se jim, obchází ho velkým obloukem, nebo mu dávají peníze pouze z lítosti a v naději, že bude další den žebrat na jiném místě a nebude děsit jejich děti. Ale je tu také mnoho jedinců, kteří ho uctívají a jeho vzhled považují za dar.

Mají za to, že se jedná o ztělesnění sloního boha Genáše. Tito lidé dávají muži s radostí peníze na lepší život, modlí se před ním a žehnají mu. Bohužel, i když by mu to celá řada lidí přála, podle lékařů neexistuje operace, která by ho kůže na obličeji zbavila.

Kanai tvrdí, že ho neustále hlava svědí a pálí, z tíhy zrohovatělé kůže ho bolí za krkem. Stále doufá, že se jednou najde nějaký lékař, který by mu jeho přání dokázal splnit, podle většiny je to ale nemožné. A i kdyby existovala možnost operace, nejspíš by ji z almužen nebyl schopen zaplatit.

Zdroj: dailyrecord.co.uk

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články