Smrt kvůli roušce: Zákazník nedostal pivo, protože ignoroval opatření. Pokladníka za to na místě zastřelil

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
obchod pistol
Zdroj: Shutterstock

Opatření proti koronaviru jsou v Německu podobná těm našim. Ve všech veřejných prostorech je tam třeba dodržovat nošení roušky, na které jsou zaměstnanci podniků povinni upozornit. Jedno takové upozornění ale nedávno stálo dvacetiletého mladíka život. O celém případu informovala v pondělí agentura DPA.

Na benzínce ve městě Idar-Oberstein se objevil o víkendu muž, který si chtěl koupit pivo. Jenomže neměl roušku, a obsluha mu ho proto neprodala.

Za normálních okolností by člověk podnik opustil, nebo by si roušku nasadil, jenomže muž, který chtěl nápoje koupit, v tomto případě jednal nepochopitelně.

Celá situace nakonec skončila smrtí mladíka, kterému bylo teprve dvacet let. Ten pracoval na benzínce jako brigádník a nemohl ani tušit, že pokud se muži postaví, skončí to pro něho nakonec smrtí.

Vrátil se pro pivo

Podle výpovědí svědků a také záznamů z bezpečnostních kamer se dá celkem snadno říci, co se na benzínové pumpě stalo.

Do prostorů obchodu čerpací stanice vstoupil muž bez roušky, a byl proto obsluhou několikrát požádán, aby odešel. Nakonec to také udělal.

Za hodinu se nicméně vrátil. S rouškou na ústech si došel pro několik plechovek s pivem, které donesl k pokladně.

Tam ale prodavače vyprovokoval tím, že při hledání peněz si roušku opět sundal. Když ho ten den mladík už podruhé upozornil na problémy, stalo se nečekané.

Muž místo peněz vytáhl z bundy zbraň a mladíka střelil do hlavy. Ten neměl nejmenší šanci na přežití a byl na místě mrtvý. Pachatel pak z benzinové pumpy odešel.

Chtěl se sám vydat

V neděli dopoledne byl pachatel zadržet přímo tam, kde vraždu spáchal. Ke všemu se přiznal, podle policejních vyšetřovatelů je velmi pravděpodobné, že se sám chtěl vydat. Podle všeho se prý cítil být zahnán do kouta a neviděl jiné východisko než střelbu.

Pachatel je v současné době ve vazbě a je vyšetřován z podezření na vraždu. Jak ho soud nakonec bude posuzovat, není jasné. Ale vhledem k tomu, že spolupracuje a v podstatě se sám vydal, nejspíš k jeho trestu bude přistupováno mírněji.

„Je to v každém případě zvláštní případ –⁠ na policejním prezidiu v Trevíru, ani v zemi Porýní-Falc jsme ještě neměli takový trestný čin, u něhož by se dala tušit souvislost s koronavirem,“ řekl k celé situaci Friedel Durben, policejní prezident.

Zdroj: dw.com, DPA

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články