Společnost Ferrero stahuje z prodeje Kinder vajíčka kvůli podezření na bakterii salmonely

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Kinder
Zdroj: Profimedia

Společnost Ferrero musela stáhnout z prodeje některé své produkty, informuje BBC. Ukázalo se, že v jejich vajíčkách Kinder, které byly distribuovány do Velké Británie, byla bakterie Salmonela. Ta stojí za propuknutím salmonelózy u přibližně šesti desítek osob, převážně dětí.

Společnost Ferrero z preventivních důvodů stáhla Kinder vajíčka z prodeje, ale nepotvrdila oznámení britských úřadů, že by v čokoládě měla být bakterie přítomna.

Velká Británie však není jedinou zemí, kde se vyskytly problémy. S případy salmonely se potýkají i Irsko, Francie, Německo, Švédsko či Nizozemsko.

Bakterie Salmonela

Bakterie způsobuje vodnaté průjmy, bolest břicha, zvracení a horečku. Onemocnění může vést k dehydrataci a následnému selhání ledvin. Zejména u malých dětí je tedy toto onemocnění nebezpečné a při podezření na něj je třeba vyhledat lékařskou pomoc.

Dle agentury UK Health Security Agency byla během vyšetřování zjištěna souvislost mezi hlášenými případy salmonely a konzumací produktů Kinder.

UK Health Security Agency následně vydala varování, aby lidé nekupovali a nejedli trojbalení Kinder vajec s minimální trvanlivostí mezi 11. červencem a 7. říjnem 2022. Zejména s blížícími se Velikonocemi se prodej Kinder vajíček zvyšuje, a tedy agentura apelovala na rodiče, aby zkontrolovali datum na produktech.

Mělo by se jednat o jednu várku Kinder vajec z továrny v Belgii.

Společnost Ferrero nákazu nepotvrdila

Ačkoliv společnost Ferrero okamžitě reagovala a uvedené produkty z distribuce stáhla, jednalo se prý pouze o preventivní opatření. Dle jejího vyjádření doposud neobdržela žádné stížnosti vznesené přímo vůči jejím produktům.

Výrobce uvedl, že žádný z jeho produktů Kinder uvolněných k prodeji nebyl pozitivně testován na salmonelu.

„Bereme záležitosti bezpečnosti potravin extrémně vážně a upřímně se za tuto záležitost omlouváme,“ uvedla firma.

Zdroj: BBC, iDNES, CNN Prima News, Twitter

Autor: Soňa JiroutováSouvisející články