Těhotná žena (25) popsala z úkrytu hrůzy, kterým jako Američanka v Kábulu čelí. Už pomalu ztrácí naději

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
zena smutna
Zdroj: Shutterstock

Pětadvacetiletá Nasria se tak moc bojí, že si nepřála, aby bylo uvedeno její druhé jméno. Rodačka z Kalifornie žije už několik měsíců v Afghánistánu. Je jednou ze zhruba stovky Američanů, kteří v zemi uvízli a nemohou se dostat zpět tam, odkud pocházejí.

Nasria přiletěla do Afghánistánu v červnu, aby navštívila svou rodinu a vdala se za přítele, se kterým čeká dítě. Ten je afghánské národní příslušnosti, takže se o ni teď dokáže postarat. Ona ale i tak doufá, že se dostane zpět do USA.

Bohužel ona neměla to štěstí a do žádného z letadel se nedostala. Nyní tak žije ve strachu, že se na ni přijde. Bojí se den ode dne víc toho, co ji čeká. Přesto pro média popsala, jaké hrůzy Tálibán provádí a v čem musí dennodenně přežívat.

Ani prosby manžela nepomohly

Manžel těhotné ženy se pokoušel u vlastních lidí přimlouvat, aby ji samotnou pustili na letiště a nechali ji odejít. Oni to ale odmítli. Jak sama Nasria popisuje, není si jistá, zda by bez něj vůbec odcestovat chtěla.

Její dítě totiž bude potřebovat otce a ona se bojí, že by se o něj sama nepostarala. Jednou se pokusila kolem stráží projít. Podle jejích slov zbývalo jenom několik kroků.

Myslela si, že to zvládne, jenomže oni začali střílet kolem jejích nohou a vyhrožovat, že jestli se ještě o krok přiblíží, kulky tentokrát poletí výš. A tak svou snahu vzdala.

„Nikdy jsem nic podobného nezažila. Bylo to jako v nějakém akčním filmu,“ svěřila se. Podle svých slov se Nasria nikdy v životě tak moc nebála, proto se rozhodla více už neriskovat. Nezbývá jí než doufat v osvobození.

Amerika jenom slibuje

Ačkoli úředníci ministerstva zahraničí slíbili, že všem Američanům v zemi pomohou, prozatím se nic neděje a není ani divu, že už Nasria nevěří. „Byla jsem doslova 15 kroků od letiště, takový kousek k tomu, abych se podívala domů. A byli tam i naši. Ale nikdo nic neudělal, když kolem mě začali střílet.“

Tálibánci podle ní v zemi doslova chodí od okna k oknu a hledají každého, kdo má s Amerikou co do činění. Nasria proto zůstává v úkrytu a jen doufá, že se jejím přátelům bude i nadále dařit nosit jí jídlo a jí zase skrývat svou totožnost.

Zdroj: nypost.com, businessinsider.com, dailymail.co.uk

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články