To není černá šmouha, to je mateřské znaménko, které jí vydělává balík

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
mariana mendes
Zdroj: Profimedia

Modelka s černým mateřským znaménkem, které jí zabírá kus obličeje, využívá svou slávu k tomu, aby pomohla ostatním cítit se sebevědomě. Jmenuje se Mariana Mendes Magalhães, je jí 28 let a se znaménkem, které se šíří od jejího obočí dolů k nosu, už se narodila.

Brazilská modelka se vzepřela standardům krásy a nyní si vydělává slušné peníze. Mladým dívkám ukazuje, že si mohou jít za svými sny i přes věci, které mohou na první pohled vypadat jako překážky.

Šíří osvětu

Mariana ale vlastně nikdy nepovažovala své znaménko za nějaký problém nebo vadu na kráse, jak sama říká, nikdy se kvůli němu necítila méněcenná. Možná měla jen štěstí na okolí, možná má opravdu zdravé sebevědomí, které jen tak něco nerozhodí.

„Mnoho lidí mě chválí a říká, že jsem krásná taková, jaká doopravdy jsem. Ale jsou i lidé, kteří říkají nepříjemné věci a myslí si, že mi mohou ublížit,“ řekla Mariana pro Daily Mirror.

Modelka si přeje, aby se lidé, kteří mají stejné znaménko, cítili ve svém těle pohodlně a nebyli závislí na estetických ošetřeních a na hledání standardní krásy.

 

View this post on Instagram

 

Příspěvek sdílený Mariana Mendes (@marianamendes.m)

Sama Mariana začala s modelingem před čtyřmi lety poté, co se objevila v módních editoriálech ve vysokoškolských časopisech.

Značky se o ni začaly ucházet poté, co dala rozhovor v televizi. Mediální prostor se jí zalíbil a dodnes ho využívá k rozšiřování svého poselství.

Silná je i na sociální síti Instagram, kde ji sleduje přes 87 tisíc lidí. Právě tam ukazuje, že existují různé druhy krásy a není třeba, aby každý patřil do nějaké škatulky, kterou nám diktuje společnost.

V dětství znaménko přestalo růst

Ona sama se s tím setkala, když byla menší, jelikož jí znaménko rostlo. Tehdy jí byla oporou její matka, dnes si ambiciózní modelka vystačí sama.

V dětství ale růst znaménka přestal, což je prý důkaz toho, že je zdravá. Kráska si také myslí, že v její rodné zemi se o mateřských znaméncích ví velmi málo.

Dle ní to nutí lidi, aby na jedince se znaménky koukali nevěřícně a podezíravě. Jí to však nevadí, naváže s nimi konverzaci a klidně jim vysvětlí, co se za jejím vzhledem skrývá.

„Vím, že můj příběh může motivovat spoustu lidí, takže cokoli mohu udělat, abych pomohla lidem cítit se dobře, udělám,“ zakončila žena.

Zdroj: Instagram, Mirrot.co.uk

Autor: Alice KonopáskováSouvisející články