Ukrajinská modelka se v Cannes objevila s tričkem hanícím Putina. Ochranka ji z místa vyvedla

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Alina Baikova
Zdroj: Profimedia

Ukrajinská modelka Alina Baikova se na páteční akci na filmovém festivalu v Cannes, objevila v tričku vyjadřujícím odpor vůči Putinovi a válce na Ukrajině. Prakticky okamžitě na ni upnula svou pozornost ochranka, která se ji snažila nejprve přinutit obléknout si přes tričko kabát, následně byla modelka dokonce zatčena.

Baikova dorazila na červený koberec ve žlutém tričku s modře vyvedeným nápisem „F**k you Putin“. Chtěla tím ukázat, že nesouhlasí s válkou ve své rodné zemi, a zároveň poukázat na to, že Putin je špatný člověk.

Fotografům neunikla

Od samého vstupu na červený koberec se o modelku začala zajímat bezpečnostní služba. Několik mužů v černých oblecích ji zakrývalo před novináři a fotografy, aby nebylo její tričko vidět, popisuje situaci Daily Mail.

Ochranka se snažila Baikovou přimět k tomu, aby si přes tričko oblékla kabát. I tak se ale na internetu několik snímků s jejím outfitem nakonec objevilo. Sama Alina pak popsala celou situaci na svém instagramu.

Nejkrásnější model na celé akci

„Tohle je můj důkaz skutečné podpory pro Ukrajinu,“ uvedla modelka na sociální síti. „Byla jsem zatčena a odvedena z červeného koberce, protože prý festival neměl být příliš politickým,“ vysvětlila.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alina Baikova (@alina_baikova)

Doplnila, že svého jednání nelituje, že nepřestane Ukrajinu podporovat, dokud ji Rusové nenechají na pokoji. Setkala se s velkým úspěchem, jednání ochranky se naopak veřejnosti nelíbilo.

Na twitteru lidé modelku podpořili, někteří dokonce uvádí, že její model byl ten nejkrásnější ze všech na celé akci.

„Dokonalého vystoupení Aliny Baikove si všichni ceníme a dáváme mu 10/10. Škoda jen, že kvůli ochrance netrvalo déle,“ podotýká jeden z komentářů.

Zdroj: Daily Mail, Instagram, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články