Útok na kliniku pro postižené si vyžádal 4 oběti. Policie o případu mlčí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
policie nemecko
Zdroj: robert coolenúShutterstock.com

Nedaleko Berlína došlo k útoku na ošetřovatelskou kliniku, která je určena pro lidi se zdravotním postižením. Podle informací deníku The Local byli na místě čtyři mrtví lidé a jeden těžce zraněný.

K otřesnému útoku došlo ve městě Postupim, hlavním městě východního Braniborska. Policie podala jen strohé vyjádření, ve kterém potvrdila informaci, že po brutálním útoku na budovu kliniky utrpěli čtyři lidé smrtelná zranění.

Policie podle informací internetového deníku The Local zatkla jednapadesátiletou ženu, kterou z útoku podezřívá. Podrobnější informace ale k celému případu odmítla poskytnout. Zda se tedy jedná o pachatelku, nebo jen o případnou svědkyni, není známo.

Motiv útoku není znám

Zahraniční média také potvrdila, že všichni čtyři mrtví lidé jsou pacienti ošetřovatelské kliniky. Psali o tom tamní noviny Potsdamer Neueste Nachrichten. Přesný motiv činu policie momentálně prošetřuje. Kdo je zraněná osoba, média neupřesňují.

„Je to hrozná zpráva. Jsem šokován,“ uvedl ve čtvrtek podle mluvčího vlády Floriana Engelse braniborský premiér Dietmar Woidke. Dále vyjádřil solidaritu s rodinami, na které dle svých slov bude myslet.

Na německém rádiu BB celou věc Dietmar Woidke v jednom z živých přenosů označil jako otřesný čin. „Je to pro Braniborsko obtížný den,“ dodal. Zda ale vláda podnikne nějaké preventivní kroky, či se bude v případu angažovat, už neřekl.

Mrtvá těla byla v pokojích

Braniborská státní policie podle informací přijela na Oberlinovu kliniku kolem deváté hodiny večer krátce poté, co dostala hlášení o útoku. Po příjezdu na místě nalezla čtyři mrtvá těla, každé se nacházelo ve vlastním pokoji.

„V současné době probíhá rozsáhlé vyšetřování a zajišťování důkazů,“ uvedli němečtí vyšetřovatelé. Ti v budově byli celou noc, mimo jiné to potvrzují i fotografie z místa činu zachycující kriminalisty v ochranných oblecích, které pořídili kolemjdoucí.

V současné době se na klinice nachází u duchovní pomoc pro lidi, kteří ji potřebují. Klinika se specializuje na pomoc lidem, kteří mají zdravotní postižení. Na pozemku se nacházejí i pomocné dílny, ubytovny a školy.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články