V Berlíně mohou nově ženy do bazénu i na koupaliště nahoře bez. Někteří novinku oceňují, jiní z ní mají strach

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Zena plaz
Zdroj: Shutterstock

V Berlíně, a nově i v Kolíně nad Rýnem, budou moci ženy nově do bazénů a na koupaliště chodit bez horního dílu plavek. Nová pravidla provozu těchto zařízení jim umožňují vstup takzvaně nahoře bez, stejně jako mužům jim tak bude stačit pouze spodní díl plavek.

Třiatřicetiletá žena byla z bazénu vykázána za obnažování. Rozhodla se podat stížnost, na základě které se nakonec změnila pravidla pro bazény a koupaliště v celém Berlíně, uvádí AP News.

Žena se obrátila na kancelář senátního ombudsmana se žádostí o rovné zacházení. Ženy by podle ní stejně tak jako muži měly mít možnost plavat bez horního dílu plavek. A její žádost uspěla.

Rovná práva i jistota pro zaměstnance

Na všechna koupaliště či do bazénů mají nyní ženy povolen vstup bez horní části plavek. Kancelář ombudsmana uvedla, že jde o způsob, jak zajistit ženám a mužům rovná práva.

„Nové nařízení dopomáhá k pocitu rovnosti mezi muži a ženami, zároveň může být nápomocné také například osobám nebinárním. Kromě toho jde také o jistotu pro zaměstnance, kteří se nyní nebudou setkávat s nařčením z diskriminace,“ uvedla kancelář podle serveru The Mayor.

Ženy to mohou šeredně odnést

Na sociálních sítích se strhla vlna reakcí. Někteří lidé mají za to, že je novinka skutečně pozitivní zprávou. „Už dlouhé roky vídáme nahé lidi na nudaplážích, některá koupaliště to ale stále považovala za ofenzivní. Nechápu proč. Nové rozhodnutí se mi zdá logické,“ píše na twitteru Elnathan John.

Řada mužů si pak především na zahraničních sociálních sítích dělá legraci z toho, že budou hned bazény navštěvovat častěji. Ačkoli oni to myslí jako legraci a vnímají novinku jako pozitivní, někteří lidé se bojí toho, že ženy se stanou obětí nových pravidel.

„Je to další idiotská rovnoprávnost, kterou si ženy škaredě odnesou,“ myslí si na facebooku uživatel Vlad. Nejen on připomíná, že v Berlíně často dochází k případům obtěžování žen. Kromě toho se některým lidem nelíbí také to, jaký vliv bude mít nahé ženské tělo na dětské návštěvníky koupališť.

Zdroj: AP News, The Mayor, Twitter, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články