V domě hrůzy týrali 13 dětí. Byly tak podvyživené, že nikdo nevěřil, že už jsou plnoleté

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
turpin
Zdroj: Profimedia

Rodiče jsou pro své děti všechno. Zasvětí jim celý svůj život a děti by se jich nikdy neměly bát a cítit se, že jim jejich otec s matkou můžou ublížit. V rodině Davida a Louise Turpinových to takhle ale rozhodně nefungovalo. Děti měly jídlo jednou denně, sprchu dvakrát ročně a kamarádi pro ně neexistovali.

Manželé se k týrání dětí přiznali a hrozilo jim 94 let vězení. Soud ale také vyhověl návrhu prokuratury na udělení doživotního trestu s možností propuštění po 25 letech. Davidu Turpinovi je 61 let, jeho ženě Louise o osm let méně.

Chtěli pro ně to nejlepší

Při vynesení rozsudku poprvé promluvily i jejich děti. Jessica Turpin v prohlášení, které četl její bratr, ale rodiče hájila a řekla, že je miluje.

„Možná nás nevychovávali tím nejlepším možným způsobem. Jsem ráda, že to dělali, protože ze mě to udělalo člověka, jakým dnes jsem,“ uvedla. Některé děti, hlavně ty větší, ale uvedly, že je pronásledují noční můry.

Během výpovědi manželé plakali a vyjádřili se, že jim je líto, co svým dětem dělali. „Chci pro ně jen to nejlepší,“ uvedla Louise. David zase řekl, že je mu je líto, zda svým dětem udělal něco, co jim ublížilo.

Vypadali jako nezletilí, přestože už jim bylo 18

Celá hrůza se děla v kalifornském městě Perris. V lednu 2018 média označila dům rodiny za „dům hrůzy“. Po letech týrání se podařilo dostat na svobodu skupině třinácti dětí a mladých lidí ve věku od dvou do 29 let.

Na celou věc se přišlo díky jedné z dcer, které se podařilo utéct. Dívce bylo sedmnáct let, ale policie si kvůli jejímu zbídačenému stavu myslela, že jí je teprve deset.

K útěku se původně odhodlávaly dvě sestry, ale jedna to ze strachu z rodičů vzdala a vrátila se. Nicméně se odhodlávaly dva roky.

Když police dorazila na místo, nalezla dalšího potomka přivázaného k posteli. Všechny děti byly podvyživené a ve zbídačeném stavu a policisté si mysleli, že nikdo z nich není plnoletý. Sedmi vězňům už totiž bylo 18 let, vypadali ale mnohem mladší.

Nejmladšímu byly dva roky, nejstarší dceři pak 29 let. Vážila jen 37 kilogramů. Děti dostávaly najíst jen jednou denně, sprchovat se mohly jen dvakrát ročně.

Rodina si ničeho nevšimla

Podmínky šokovaly nejen policisty, ale i sousedy. Manželé v domě, ve kterém děti věznili, žili od roku 2014 a nikdo ze sousedů si ničeho podezřelého nevšiml.

Rodinu označili za uzavřenou. Podle odborníků se rodičům dařilo odpoutat pozornost i díky tomu, že děti oficiálně vzdělávali doma.

Z celého případu byli šokovaní i příbuzní rodiny, kteří o tom neměli ani tušení. Sestra Louise Teresa Robinette uvedla, že sestře bylo pouhých šestnáct let, když se vdala a poté se s manželem stali velice přísnými rodiči. Děti se nesměly dívat na televizi, mít telefon a kamarády.

Se sestrou byla v kontaktu, ale z telefonických rozhovorů měla pocit, že vedou perfektní život plný výletů. Přišlo jí jen zvláštní, že jsou děti na fotkách docela hubené. Louise ale řekla, že jsou po Davidovi.

Druhá Louisina sestra Elizabeth Floress řekla, že s párem žila už během univerzitních studií, už tehdy měli čtyři děti. Nicméně ani ona si žádného zneužívání nevšimla. Bylo jí ale divné, že David jí vlezl do koupelny, když se chtěla osprchovat, a pozoroval ji.

Nikomu ale nic neřekla, protože byla podle svých slov mladá a vyděšená. Poté se s rodinou už nestýkala, jen si občas telefonovali.

„Nikdy nám nedovolili, abychom se stali součástí jejich života,“ řekla Elizabeth, která se s dětmi nemohla spojit ani po Skypu.

Autor: Barbora Turková

Zdroj: aktualne.cz, idnes.cz, ct24.czSouvisející články