V USA se opět střílelo. Texas hlásí jednu oběť a několik zraněných

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zbran USA
Zdroj: CJ Hanevy / Shutterstock.com

Další případ masové střelby se ve Spojených státech odehrál ve čtvrtek v tovární hale v Texasu. Pachatel zde usmrtil jednoho člověka a další zranil. Policie zadržela podezřelého muže, který je nyní ve vazbě. S informací přišla agentura Reuters s odvoláním na texaskou policii.

Ke střelbě došlo v texaském městě Bryan v tovární hale. Jedna osoba byla usmrcena, čtyři byly těžce zraněny a jeden člověk byl hospitalizován s astmatickým záchvatem.

Útočil zřejmě zaměstnanec

Podezřelým z útoku je zaměstnanec firmy, která v hale pracovala. Podle šéfa místní policie Erica Buskeho se jedná o 27letého Larryho Winstona Bollina, který zřejmě jednal sám. Jeho motiv však stále není jasný.

Bolline navíc ještě postřelil policistu, a to při zatýkání, které proběhlo u vesnice Bedias. Ta je od původního místa činu vzdálená asi 40 km. Podezřelý tam uprchl bezprostředně po střelbě a po dvou hodinách ho tam objevila policie.

Od března již pátý útok střelnou zbraní

Jedná se o další ze série masových střeleb, které se za poslední tři týdny v USA objevily.

K poslednímu podobnému incidentu došlo ve středu v Jižní Karolíně. Bývalý profesionální hráč amerického fotbalu zastřelil známého lékaře, jeho manželku, jejich dvě vnoučata a dalšího muže. Nakonec odešel domů, kde spáchal sebevraždu.

Joe Biden

Zdroj: Shutterstock.com

Dále se jednalo o střelbu v kancelářských budovách ve městě Orange v Kalifornii. Zde byli zastřeleni čtyři lidé včetně devítiletého chlapce.

Deset lidí pak bylo usmrceno v supermarketu v Boulderu, kde útočník střílel samonabíjecí puškou.

V půlce března došlo ke střelbě v kosmetických a masážních salonech. Při těchto útocích zemřelo osm lidí.

Prezident Joe Biden již několikrát označil masové střelby za epidemii, se kterou se musí skoncovat. Těsně před střelbou v Bryanu představil i s generálním prokurátorem Merrickem Garlandem soubor opatření, která by měla pomoci v boji proti násilí páchanému střelnou zbraní.

Autor: Markéta KrejčíSouvisející články