Z prince Williama se stal bezdomovec. Lidem na ulicích nabízel v přestrojení časopis

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
princ william
Zdroj: Profimedia

Princ William se minulý týden rozhodl, že se vmísí mezi lidi a osobně potěší řadu osob. Oblékl na sebe uniformu bezdomoveckého prodejce časopisu The Big Issue a v metropoli uprostřed Londýna rozdával plátek lidem. Brzy byl ale odhalen.

Fanoušci ho znají spíše v obleku, s kravatou u krku a při slavnostních příležitostech. Tentokrát ale přes modrou košili oblékl červenou vestu a hlavu ozdobil čepicí. Stál na Rochester Row ve Westminsteru a v ruce držel časopis, který běžně prodávají bezdomovci.

Setkat se s členem britské královské rodiny se lidem nepoštěstí každý den. Princ William je samozřejmě natolik slavný, že ho ani červená kšiltovka nezachránila, a brzy byl proto odhalen. Lidé ho poznávali, chtěli mu podat ruku a vyfotit se s ním. A on nikoho neodmítl.

45 minut pro fanoušky

Podle zahraničního webu NDTW stál princ na místě asi 45 minut, během kterých se několikrát pokusil být opět jen prodejcem, nikdy to ale nebylo nadlouho. Lidé ho poznávali, prosili ho o fotky a on s nimi ochotně pózoval.

Tím na sebe ale jen lákal další pozornost, a zůstat v utajení tak pro něho bylo prakticky nemožné. Lidem ale udělal obrovskou radost a řada z nich se na sociálních sítích pochlubila společnými fotkami a popsala Williama jako velmi milého a ochotného muže.

„Nečekané setkání s princem Williamem,“ napsal pod společný snímek na sociální síti například jistý Vitalijus Zuikauskas. Milé jednání prince potvrdila podle webu People i pokladní z nedalekého obchodu, která celou situaci sledovala.

Ukázal velké srdce

Celá akce měla za cíl především pomoci s prodejem časopisu, který pomáhá lidem bez domova přivydělat si nějaké peníze. Princ podle médií ukázal svou laskavost a ochotu předvést se lidem jako normální člověk, který se kvůli svému rodu nijak nepovyšuje nad ostatní.

To dokazují i příspěvky na twitteru, ve kterých ho lidé uznávají a obdivují. „Jaká čest prožít soukromě pár minut s naším budoucím králem, který byl pokorný, tiše pracoval v pozadí a pomáhal těm nejpotřebnějším. Tato tichá gesta často zůstávají nepovšimnuta,“ svěřil se po setkání s princem jeden z Britů.

Princ tak jde ve stopách své matky, princezny Diany, která se snažila pomáhat sociálně slabším a vždy byla nápomocná těm, kteří to potřebovali. Když bylo Williamovi 11, vzala ho poprvé mezi bezdomovce a on pochopil, že chce také pomáhat. To dokazuje dodnes.

Zdroj: NDTW, People, YouTube, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články