Za co to bylo tentokrát, Marilyne? Na zpěváka Marilyna Mansona byl vydán zatykač

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Marilyn Manson verejnost
Zdroj: Shutterstock

Jako by toho nebylo po posledním incidentu dost, zpěvák Marilyn Manson, který je známý svou výstředností a kontroverzností, čelí dalšímu obvinění. Byl na něj vydán zatykač kvůli události, která se odehrála před dvěma lety.

Loňský rok se o něm v médiích mluvilo velice často, jelikož ho jeho bývalá partnerka, americká herečka a modelka Evan Rachel Woodová nařkla na svém instagramovém profilu z toho, že ji psychicky i fyzicky zneužíval.

Byl obviněn ze sexuálního zneužívání

„Člověk, který mě zneužíval, se jmenuje Brian Warner, známý také jako Marilyn Manson. Navázal se mnou vztah, když jsem byla ještě teenagerka, a roky mě strašlivě zneužíval. Vymýval mi mozek a manipuloval mnou, abych se mu podřídila,“ napsala.

Později se k herečce přidaly další a další výpovědi jiných žen o jeho násilném chování a zneužívání. Včetně herce Coreyho Feldmana, kterým je prý Manson posedlý již několik desítek let a který prohlásil, že když Mansona poznal, začala tím jeho dlouholetá noční můra.

Umělec se totiž nijak netají svojí bisexualitou a herce měl mimo jiné líbat na veřejnosti.

Manson svou vinu popírá

Manson se k těmto obviněním vyjádřil jednoznačně: „Poslední obvinění jsou hrozným zkreslením reality. Mé důvěrné vztahy byly vždy navázány na základě vzájemného souhlasu partnerů se stejnými zájmy a nelibostmi. Bez ohledu na to, jak a proč dnes někteří chtějí falšovat minulost, je to pravda.“

Objevují se stále další a další

V polovině minulého měsíce podala na Mansona žalobu jeho bývalá asistentka za sexuální zneužívání a ublížení na zdraví, ke kterému mělo dojít v roce 2010. Tehdy se Ashley Waltersová chtěla stát úspěšnou fotografkou a Manson jí k tomu měl dopomoct. V jeho domě v Hollywoodu ji pak měl sexuálně napadnout a následně s ní psychicky manipulovat.

Nyní je obviněn za napadení

A na konci minulého měsíce na něj byl pro změnu vydán zatykač za napadení, které mělo být spácháno před dvěma lety. Manson je obviněný z dvou případů napadení kameramana na koncertě, který proběhl v roce 2019. Policie upřesnila, že se v tomto případě nejednalo o napadení sexuální povahy.

Zpěvák se k této kauze nijak veřejně nevyjádřil ani nevynaložil žádnou snahu jakkoliv reagovat, přestože věděl o žalobě skrze své agenty už delší dobu.

Jeho agresivní chování není žádným velkým tajemstvím už z doby, kdy během koncertu zapálil bubeníkovi jeho nástroj přímo na pódiu.

Média mu také věnovala velkou pozornost bez souvislosti s jeho uměleckou tvorbou, a to v roce 1999, kdy dva nezletilí kluci zastřelili dvanáct svých spolužáků a jednoho učitele přímo ve škole. Jejich čin byl spojený právě s Marilynem Mansonem, jelikož aktéři měli na sobě jeho merch a inspirace k tomuto masakru byla spojována s texty Mansonových písní.

Autor: Julie BordášováSouvisející články